Платформа сучасного танцю \ База даних вистав
ВИСТАВИ
УКРАЇНСЬКОГО СУЧАСНОГО ТАНЦЮ
База даних танцювальних вистав, готових для показу чи гастролей: промо-матеріали, відгуки, контакти авторів
за підтримки:
База даних знаходиться на стадії наповнення, незабаром тут з'являться більше 40 робіт українських митців
KNOW NAME COMPANY
ОПИС:
Cучасна танцювальна вистава, яка розповідає про людські стосунки: від звичайного знайомства до міцної дружби і кохання.Ніна Сімон, на музику якої була створена ця вистава, оспівувала події часу, у якому жила. Описувала без цензури, іноді додаючи нотки іронії.Восьмеро молодих людей танцюють під її голос своїми тілами — також про стосунки, але вже у наш час.
ТРИВАЛІСТЬ:40 хв.
БОГДАН ПОЛІЩУК
ОПИС:
Ця мініатюрна постановка народжена на перетині танцю, фізичного театру й музики. Переплетіння експериментальних пошуків із традицією, живе звучання колісної ліри та сучасний танець пропонують не тільки ефектну форму, але й важливі та глибокі сенси. Кругообіг, а головне — взаємозалежність Життя і Смерті, місце людини в цій одвічній круговерті — ось на чому зосереджується вистава. Дві перформерки на 30 хвилин занурюють у химерний та одночасно чарівний світ сучасного танцювального театру.
ТРИВАЛІСТЬ: 50 хв.
ДАЯНА МАНЬКОВСЬКА
ДАРІЯ ГОРДІЙЧУК
ОПИС:
“Cеред літаючих в променях сонця крихт борошна, що повільно осідають на жіночі руки, готується спокій, добробут та любов.”
У центрі бачення цієї вистави постало дослідження багатогранної жіночої природи через символіку тіста. Жінка, як тісто, гнучка й піддатлива змінам, вона може адаптуватися до будь-яких обставин, зберігаючи свою глибинну сутність. Це метафора її стійкості й здатності приймати нові форми, не втрачаючи внутрішньої сили та цілісності.
ТРИВАЛІСТЬ:9 хв.
РАЙНЕР БЕР
ОПИС:
“Спроба цього процесу полягає в тому, щоб знайти мову в момент, який залишає вас безмовними. Мова про тугу, надії, мрії, розпач, втрату, страх і любов, єдність і самотність. Про наші сильні та слабкі сторони та бажання зцілитися.” (с) Райнер Бер
Теми, що лунають у виставі тендітні та особисті, разом з тим знайомі кожному. Те, що ми несемо в своїй пам’яті, в пам’яті наших предків, пам’ять нашої землі. Це не завжди те, що тішить, адже в пам’яті може бути багато болю. Але й багато радості і надії. Це довга як наше життя історія, зібрана з особистих історій кожного учасника.
ТРИВАЛІСТЬ: 2 год. 20 хв.
ТЕТЯНА ЗНАМЕРОВСЬКА
ОПИС:
Душі ніхто не бачить, а чує — не кожний. Леся Українка
“Сліпі” — це про страх відповідальності та втечу від реальності. Це про пасивне споглядання дійсності та очікування. Фізична і духовна сліпота вразила цих людей різною мірою: хтось відрізняє світло від темряви, хтось, осліпнувши в зрілому віці, зберігає спогади про минуле, хтось не знає нічого, крім тваринного страху за своє життя. «Сліпі» живуть стадним інстинктом та перекладають відповідальність на плечі того, “хто йде попереду”. Але хто вони без «поводиря»? Чи зможуть знайти правду самостійно? Чи зможуть розщепити замкнене коло вічного очікування?
ТРИВАЛІСТЬ:60 хв.
ТЕТЯНА ЗНАМЕРОВСЬКА
ОПИС:
Це танцювальна візуалізація скутків психологічних травм, що зумовлені історичними трагедіями. Вони показують, як наша культура, наші відносини з людьми і наша доля можуть бути визначені минулим. Але варто пам’ятати, що ці відбитки також можуть стати ключем до того, як змінити сценарій нашого майбутнього.
ТРИВАЛІСТЬ: 50 хв.
РІТА ЛІРА
ОПИС:
Чи коли-небудь ви відчували, що ви застрягли у просторі всередині і зовні вашого тіла? Це, наче ви самі створили пастку, з якої не можете вибратися. Як ви відчуваєте себе в середині? Як ви можете знайти вихід?
Цей перформанс розкриває стан відчуття застряглості у собі та у навколишньому середовищі. Костюм, який складається з кокону "другої шкіри", з якого виступають довгі стрічки тканини, вони чепляються за навколишні об'єкти, щоб проілюструвати цю фізичну і психологічну ув'язненість.
ТРИВАЛІСТЬ:20 хв.
РІТА ЛІРА
ОПИС:
Соло-перформанс про досвід, набутий українцями після 24 лютого 2022 року.
«Чи є інструкція, як залишити все своє життя? Раптом. Як пакувати валізу, коли не знаєш куди і наскільки їдеш. Тому що ти йдеш не ДО, а ВІД»
ТРИВАЛІСТЬ: коротка версія — 25 хв., довга версія — 55 хв.
РІТА ЛІРА
ОПИС:
Короткометражний фільм, який досліджує стан виснаження та відчуття внутрішніх обмежень. Прозорі стрічки символізують персональні обмеження, які можуть суттєво стримувати людину як зсередини, так і зовні, залишаючись при цьому абсолютно невидимими та незрозумілими для оточуючих. Сіра рідина уособлює складні та важкі емоції. Через рух та прозорі ємності перформерка шукає спосіб вивільнити ці емоції, оскільки спроба тримати все в собі часто призводить до саморуйнування. Відео ілюструє, як форми в архітектурі, об'єкти та рух римуються, як невловимі емоції чи почуття можуть змінювати масштаб та набувати форми, кольору й руху.
ТРИВАЛІСТЬ:5 хв.
АНТОН ОВЧІННІКОВ
ОПИС:
Сьогодні, коли російські війська знищують українські міста та знущаються над цивільними, глобальний образ Росії зазнає глибокої трансформації, переходячи від асоціацій з красою та вишуканістю до нелюдськості та руйнування. Це породжує важкі питання: чи може класичний балет і надалі служити символом елегантності та культури, коли країна, яку він представляє, асоціюється з жорстокістю та насильством? Чи може він і надалі бути блискучою оболонкою, яка приховує беззаконня, антигуманізм і імперські амбіції російської еліти?
ТРИВАЛІСТЬ: 45 хв.
ГАННА КЛИМЕНКО
ОПИС:
Я прокинулась від сонячного тепла, але навкруги так темно.Наосліп. Все роблю наосліп. І ось рука знаходить вихід. Десь там ота маленька серцевина. Гарячим подихом дає про себе знати. Чим більше я піднімаюся догори, тим більше теплоти і світла. Кожною частинкою тіла через холод і темноту прориваюсь догори. Я народжуюсь. Народжуюсь із чорнозему.Оголене тіло обсіли птахи.
Вони чекали цієї весни, цього народження. Їх пірʼя — то не одяг, то турбота. І це мій птах, і мій чорнозем, і це все навкруги моє.Навкруги неосяжний степ, мій довгий шлях. Мої страждання, мої любові, моє переродження. І я іду шукати дім.
ТРИВАЛІСТЬ:35 хв.
ЮЛІЯ ГРИШИНА
ОПИС:
Людина постійно знаходиться в шумі, чи то аудіальному, чи то інформаційному. Іноді це так сильно втомлює, що виникає потреба у цілковитій тиші. Та чи спроможні ми витримати цю тишу?
Цей перформанс створювався на основі досліджень безлунної камери та впливу тиші на людину. Але після повномасштабного вторгнення росії в Україну тиша та голосні звуки почали мати зовсім інші сенси та вплив на українців, тож і перформанс змінився
ТРИВАЛІСТЬ: 50 хв.
ЮЛІЯ ГРИШИНА
ОПИС:
Переживаючи трагічні події, ми думаємо, що самотні в цьому горі. Але варто лише поділитися своєю історією з іншими, як ми знаходимо щось спільне. Іноді так стається, що травматичний досвід об'єднує у спільноту, яка дає нам необхідну підтримку та сили продовжувати жити і боротися.
У кожного своя правда, але істина складається з безлічі точок зору.
ТРИВАЛІСТЬ:30 хв.
ЮЛІЯ ГРИШИНА
ОПИС:
Чи є та золота середина, де балансує плюс і мінус, добро і зло? Чи можливо знайти правду, бачачи тільки одну сторону медалі? Чи, можливо, світ набагато простіший, ніж ми його собі малюємо? Простий як палиця
ТРИВАЛІСТЬ: 25 хв.
ОЛЬГА КЕБАС ПШЕМЕК ПРАСНОВСЬКИЙ
ОПИС:
Ми живемо в часи, коли створені міфи про велич народу і культури стикаються зі справжніми цінностями життя і свободи людини. Чи здатна культура впливати на суспільство і допомогти вийти з кризи?
Ольга Кебас – мисткиня з Києва, яка була змушена покинути рідне місто після російського вторгнення. У перформансі Exi(s)t вона через танець розповідає про свій дім і сім'ю, про те, як змінилося їх життя. Вона також простежує вплив російської пропаганди на життя її близьких і співвітчизників. Ця історія, сповнена болю, але також сили, надії, впевненості та любові.
ТРИВАЛІСТЬ:40 хв.
ВІКТОРІЯ ХОРОШИЛОВА
ОПИС:
Перформанс ”Історія одного тіла” відкриває простір, в якому індивідуальне може проявитися та знайти своє унікальне місце в (су)спільному. Він створює простір можливості контакту з собою та іншими.
Тіло повниться історіями. Воно реагує та впливає. Воно всотує контексти та досвіди, і воно ніколи не буває одним. Тіло слугує наративам, що проходять крізь нього. Його афекти та положення, звуки та рухи не тільки фіксують минулі історії, але й мають потенціал до нових. Тіло стає джерелом можливостей.
Перформанс спирається на роботи американської хореорграфки Дебори Хей, дослідження філософської концепції Антонена Арто “Тіло без органів”, згодом розвинуту Ж. Дельозом та Ф. Гваттарі.
ТРИВАЛІСТЬ: 30 хв.
ВІКТОРІЯ ХОРОШИЛОВА
ОПИС:
“…Слова “Гідність” і “Свобода” хвилюють мене, але вони все ще під водою, як дельфіни в глибокому Чорному морі”. — Вікторія Хорошилова
Вистава базується на фактах про загарбницьку війну росії проти України та фактах, які розглядають коріння режиму путіна з історичної точки зору. Перформанс висвітлює екологічний вплив, свободу вибору, силу людяності та вразливість людського буття, що пов’язані з війною. Робота складається з шести частин: дає простір для мистецького висловлювання та участі глядачів. Аудиторія може обирати послідовність перегляду.
ТРИВАЛІСТЬ:36 хв.
ВІКТОРІЯ ХОРОШИЛОВА
ОПИС:
Коли у пустелі йде дощ — вона дуже швидко зеленіє, бо в її глибинах багато маленьких та непомітних зерен. Ті зернятка чекають свого часу, аби дати нове життя. Під час піщаної бурі вітер переносить їх по той бік океану до тропічних лісів. Вони проростають і там. Так діє могутній закон безперервності життя.
Цей твір вшановує жертв російсько-української війни, маючи на меті висвітлити віки російської колонізації в Україні та зберегти витоки життя української нації.
ТРИВАЛІСТЬ: 24 хв.
ЯРОСЛАВ КАЙНАР
ОПИС:
Анігіляція — суто науковий термін, але у контексті танцю він поєднується із сучасним мистецтвом, стає двигуном перформансу, незворотнім процесом.
Ярослав Кайнар у своєму соло переходить до особливого стану, в якому здатний сприймати найнепомітніші коливання зовнішнього світу. На час вистави він перетворюється на архічутливу субстанцію, яка реагує на кожен імпульс: звук, світло, вібрацію. Це водночас крихко та граційно.
ТРИВАЛІСТЬ:40 хв.
ЯРОСЛАВ КАЙНАР
ОПИС:
Інтимна та водночас масштабна подорож у глибини людської пам'яті. Вистава ставить перед глядачем філософські питання про сенс життя, про вибір шляху і про те, як наші ранні спогади впливають на нас протягом усього життя.
Через мову сучасного танцю, вистава досліджує циклічність часу, відродження і трансформацію. Ми стаємо свідками народження, перших кроків, падінь і підйомів. Кожен рух, кожен жест – це спроба згадати забуте, віднайти втрачене і заново пережити найважливіші моменти життя.
ТРИВАЛІСТЬ: 40 хв.
ЯРОСЛАВ КАЙНАР
ОПИС:
Вистава про рух. Про палітру потужності, сили та швидкості танцю, про межі можливостей танцівників. Гімн танцю і можливостям людського тіла в танці!
Одним із завдань хореографа було поставити виставу, де буде багато якісного танцю, техніки та фізичності. Іншим завданням була спроба занурення глядача майже ў стан медитації, але не за допомогою спокою, а завдяки інтенсивності та динаміці руху.
ТРИВАЛІСТЬ:40 хв.
КРИСТИНА ШИШКАРЬОВА
ОПИС:
Емоційна та потужна перформативна постановка, що відрефлексовує страшні історичні події в зовсім новому форматі.Це спроба подивитися на трагедії минулого через призму сучасного танцю і театру.
Дослідження, зроблене за підтрімки Інституту Національної Пам’яті, рефлексія митців сучасності про наших колег з минулого та метафорична оповідь про людську гідність, стійкість і силу духу.
ТРИВАЛІСТЬ: 45 хв.
КРИСТИНА ШИШКАРЬОВА
ОПИС:
Архетипи — це універсальні символи, які живуть у підсвідомості кожної з нас і можуть проявлятися в житті жінки в різні періоди або в різних ситуаціях. Вони допомагають зрозуміти глибини жіночої психіки та відкривають шлях до самопізнання й внутрішньої гармонії.
Загалом, це про те, як жіноча сила, попри всі перешкоди, здатна відновлюватись, знаходити новий сенс і знову ставати цілісною. Це метафора життя, яка надихає. Вона нагадує, що всередині кожної з нас є невичерпне джерело сили та енергії, яке породжує життя і трансформує реальність.
ТРИВАЛІСТЬ:45 хв.
INSHA DANCE COMPANY
ОПИС:
Якщо ти в меншості, і навіть сам, це ще не означає, що ти божевільний. Але чи зможеш ти протистояти цілій системі, яка не має кордонів? Чи зможеш ти довести всім навколо, а особливо собі, що світ - це не лише жага до влади, цинізм і самовдоволення?
Чи віднайдеш ти давно забуте почуття любові в серцях інших людей?
Цією виставою Ілля Мірошниченко та Катерина Кузнецова дають нам свою відповідь на одвічні проблеми існування особистості в соціальному устрої та суспільстві.
ТРИВАЛІСТЬ: 45 хв.
INSHA DANCE COMPANY
ОПИС:
Що спільного між Стіною Плачу і стіною вашої улюбленої кавʼярні?А між Берлінською і стіною, за якою живуть ваші сусіди? Що здатне обʼєднати всі стіни в цьому світі між собою одним змістом? Незалежно від місця розташування на карті і первісної мети створення?
Колаборація хореографа Іллі Мірошніченко і саунд-артиста Heinali, запозичуючи сюжети з міфології, релігії, історії та особистого досвіду, досліджує архетип стіни в різних її проявах, в тому числі як провідника між танцем і музикою.
ТРИВАЛІСТЬ:45 хв.
INSHA DANCE COMPANY
ОПИС:
“Ламана лінія кордону, мов соснова гілка. Дорога важка, коли несеш на спині свій дім і своє минуле.”Сергій Жадан
Танцювальна вистава Д.І.М. фокусується на досвіді людей, які були змушені покинути свій дім, на їхніх тілесних спогадах і роздумах про дім, його фізичний та емоційний сенс.
"Це історія про тисячі подорожей, про тих, хто був змушений ділити вагон евакуаційного потяга, але залишилися нескореними, незважаючи на прийняття нових правил життя.Це присвята кожному з нас, українців, присвята тому, що ми втратили, і нашій відвазі говорити про наш біль".
ТРИВАЛІСТЬ: 55 хв.
OSDC DANCE THEATER
ОПИС:
Дійство, що обʼєднує минуле з майбутнім, кінетичне зі статичним, колір з формою та визначений зміст з лабільним простором думки. За основу сюжету взята найзагадковіша поема Лесі Українки, що змалювала протистояння між добром та злом через призму видінь доньки троянського царя Кассандри. Ця прекрасна дівчина бачила істину та намагалась донести її людям, аби направити їх на вірний шлях, проте їй ніхто не вірив, адже важко чути абсолютну правду від тендітного пророка.
ТРИВАЛІСТЬ:50 хв.
OSDC DANCE THEATER
ОПИС:
«Мойсей» Івана Франка — це чоловічий погляд на роль пророка у суспільстві. Вистава — проєкція майбутнього України, про важливість опору та надії, відчуття того, що десь дуже близько наш «український омріяний Рай» і важливо, не здаючись, сміливо йти до нього.
ТРИВАЛІСТЬ: 50 хв.
АНАСТАСІЯ ХАРЧЕНКОЄКАТЕРИНА БИШЕВА
ОПИС:
Гуркотіння метелика. Сітківка — кордон.Мерехтять вітрила вітражних мембран.Примхливий вітер загортає у дах. Посміхнутися променю воліє хітин. Крапнути в обрій сповільнених нив.Минає майбутнього плин. Бурхотливо стихає гам.
В українському контексті "Люлі’" втілює унікальний спосіб подолання катастрофічної реальності, в якій ми живемо, запозичуючи елементи з безперервності музики, природи та процесу життя.
ТРИВАЛІСТЬ:40 хв.
ANTHILL DANCE THEATER
ОПИС:
Вистава розповідає про подорож мурашиного клану, який шукає свободи за межами свого пагорба. Під гнітючим режимом королеви панує темрява, яка пригнічує молодих мурах. Вони відкривають любов і нові враження, наповнюючи мурашник світлом і скидаючи королеву. Історія символізує конфлікт між енергією юності та репресивними владними структурами. Це підкреслює, як людство може демонтувати такі системи. Вистава підкреслює прагнення молодих людей до розкутого життя, дослідження світу та обміну своєю енергією, протиставляючи це обмеженням тоталітаризму, зображуючи боротьбу за свободу.
ТРИВАЛІСТЬ: 50 хв.
ЮЛІЯ ЛОПАТАГАЛА ПЕХА
ОПИС:
Пластична вистава, ініційована групою українських хореографок, танцівниць, музиканток і візуальних мисткинь. Назва вистави відсилає до легенди про плем’я жінок-воїнів, які жили на території сучасної України і вирізнялися косами, що стали символом їхньої сили.
Актуалізована в умовах нинішньої війни, коли багато жінок свідомо обирають військову службу або присвячують себе активізму, вистава заглиблюється в колективний жіночий досвід і постає як сценічний ритуал, що досліджує сутність жіночого буття через призму української історії та культури.
ТРИВАЛІСТЬ:50 хв.
KWINTY DANCE COMPANY
ОПИС:
Подорож у глибини душі, де тиша кричить голосніше за будь-які слова. Це історія про прощення, втрати і нове народження, про силу жіночого духу, який здатний перебороти будь-які виклики.
Кожен рух, кожен жест у виставі — це відгомін реальних історій українських жінок.
ТРИВАЛІСТЬ: 40 хв.
ТЕАТР “НЕМАЄ СЛІВ”
ОПИС:
СвоєРідна — це скриня, наповнена речами, які можна розглядати безкінечно. Глядач наче підглядає в шпарину за життям та побутом, традицією і самобутністю.
СвоєРідна — це про неї, про день, у якому вона має зупинити час, щоб встигнути все: огорнути теплом своє дитя, подарувати любов тому, з ким розділяє долю, заповнити дім смачними пахощами, привести до ладу світлицю, поточити ляси з коліжанками.
Проте, крізь грайливий настрій чітко проглядаються лінії, які зʼєднують історію із сьогоденням.
ТРИВАЛІСТЬ:55 хв.
LEROY DANCE COMPANY
ОПИС:
Перформативне дослідження існування в окреслених кордонах: кордонах тіла, територій та абстрактних меж, що накладаються суспільством. Ця робота заглиблюється у подвійний характер кордонів: як ворожих бар'єрів, які не можна перетнути, так і захисних просторів, що надають безпеку. Перформанс запрошує глядача замислитися над тим, як ці межі, які часто сприймаються як обмеження, також формують та визначають спосіб існування всередині них.
ТРИВАЛІСТЬ: 40 хв.
СВІТЛАНА ОЛЕКСЮК
ОПИС:
Мультимедійний перформанс-променад за мотивами містерії Тараса Шевченка «Великий льох». Поетичний твір осмислює минуле, сучасне і майбутнє України у танцювальних монологах і діалогах: сповідь зраненої збезчещеної душі Голубки, що не знаходить спокою, вихваляння демонізованої Ворони покровом різних проявів зла, а також сумну оповідь-спостереження Лірника. Танцівницки взаємодіють (синхронно, діалогічно, фугою тощо) із архітектурою у трьох локаціях через відеоряд, проектований на стіни бомбосховища. Кожна з історій не дає виходу з Льоху та не допомагає знайти спільну мову. Однак відмова персонажів від самих себе, «зняття масок» дозволить їм провести постфінальний диспут і залишити відкритим питання завершення історії.
ТРИВАЛІСТЬ:60 хв.
МАРІЯ БАКАЛО
ОПИС:
Мандрівка крізь уламки роздумів, історій, свідчень російських злочинів проти людства, зібраних власноруч і переказаних моєю родиною з уст в уста. Сімейні фото архіви, нитка безпеки, сітка турботи, і ключове питання. Мистецтво стає дивним, коли твої рідні та друзі під прицілом. Тож поки Мінотавр чинить жорстокість у моєму домі, я проведу вас його лабіринтом тут, у вашому місті.
ТРИВАЛІСТЬ: 75 хв.
ГЛІБ ЗЕЛЬГІН
ОПИС:
Що передує народженню? Що відбувалось до пам'яті? Ми черпали натхнення у міфології, різноманітності природи, еволюції — як танцю життя. Що є людина в цьому — і як еволюція може відбутись у відносно невеликій тривалості людського життя? Людина, яка має світло і тінь, соціальні маски та заблоковані почуття, слабкості та чесноти. Що дає відчуття еволюції-розвитку-радості-наповнення у житті? Що таке сміливість? Що є кожен з нас? Де знайти путівну нитку для виходу з лабіринту темного вігваму, як перемогти внутрішнього мінотавра, особливо у найтемніші часи?
ТРИВАЛІСТЬ:90 хв.
ЄВГЕНІЯ МЄЛКОНЯН
ОПИС:
Перформанс-ритуал, подорож, шлях.
Заснований на особистій історії трансформації, дослідженні свого коріння, родинних історій, українського та вірменського фольклору, а також містичних переживань. Це перформативне музичне дійство включає в себе рух, проекцію, танець і живий спів.
Для глядачів це буде подорож підсвідомістю авторки до архетипічних символів, народних пісень, обрядів, танців, історій та казок, які переплітаються з різними історичними подіями та вічним пошуком Людини.
ТРИВАЛІСТЬ: 40 хв.
© UA CONTEMPORARY DANCE PLATFORM
email: moc.liamg%40mroftalp.ecnad.au