en

en

Illustration

проєкт створено за підтримки Trust for Mutual Understanding

Проєкт "ПАМ'ЯТАТИ" покликаний через танець, хореографію та перформативне мистецтво привернути увагу до жінок, які проходять випробування війною, але не беруть участь у збройному протистоянні з ворогом. Це ті жінки, які "нічого особливого" не зробили для перемоги, але, тим не менш, через втрати, емоційне виснаження, змушену міграцію, неможливість жити "нормальним” життям є безпосередніми учасницями війни.
Фіналом проєкту стане презентація 4 сольних сайт-специфічних перформансів наживо, які будуть створені в Україні або за її межами.
Авторки перформансів — українські хореографки, відібрані командою проєкту.
Всі роботи будуть зафільмовані і також представлені у відеоформаті широкій глядацькій аудиторії.




УЧАСНИЦІ

Illustration













ЮЛІЯ ГРИШИНА

ХТО:

Фахівчиня з сучасної хореографії (ХДАК).
Танцівниця, перформерка, хореографка, режисерка, викладачка та директорка Holy dance school (м. Харків).
З початку російського вторгнення в Україну у 2022 році продовжує жити і працювати у м. Харків.

Illustration

ЧОМУ:

Я вирішила взяти участь у проєкті, бо мені як хореографці дуже цікавий для дослідження формат site specific. Особливо в контексті цієї теми.
Також я дуже хочу попрацювати з драматургинею, до цього була невелика спроба подібної співпраці, але повноцінно для творчої роботи це буде вперше.




Illustration

ДЕ:

Модерністські будівлі в Харкові.

Вони прекрасні в своїх формах та суворості. Трохи занедбані, але дуже атмосферні, надихають на рух своїми лініями та ритмом. Хочеться привернути до них увагу спільноти і можливо вплинути на їх реконструкцію і оновлення.

Illustration


НІНА БУЛГАКОВА

ХТО:

Засновниця та директорка Ethno Contemporary Ballet, яка спеціалізується на унікальному стилі етно-контемпорарі. Викладачка сучасного танцю на кафедрі хореографії Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. Досвідчена хореографиня з великим досвідом роботи у сфері сценічного мистецтва.
Сертифікована викладачка Balance Yoga.
З 2022 року разом із танцівницями своєї компанії проживає та працює у Фінляндії.

Illustration

ЧОМУ:

Тема проєкту "ПАМ'ЯТАТИ" актуальна для мене і болить.....Донька вирішила залишитись у Харкові, я наразі проживаю у Фінляндії. Розірваний зв'язок...дзвінки, дзвінки...повідомлення...."як ти?"Буду намагатись 'прожити' це все через рух…




Illustration

ДЕ:

Хол Tanssin Talo у місті Гельсінкі.

Це дуже відомий Будинок Танцю (дослівний переклад), де зосереджене все мистецьке життя міста. До того ж відкрили цей центр напередодні повномасштабного вторгнення у січні 2022 року. Плюс, це колишній завод, і будівля виглядає дуже сучасно і цікаво, як зсередини так і ззовні.

Illustration













ОЛЕНА ЧУЧКО

ХТО:

Танцівниця, перформерка, хореографиня та викладачка, родом із Києва, Україна.
Під час навчання в університеті почала працювати викладачкою та хореографинею з дітьми, підлітками та аматорами. У цей же час Олена брала участь у різноманітних майстер-класах і проєктах із сучасного танцю, перформансу та суміжних дисциплін.
Професійний досвід Олени як танцівниці та хореографині включає участь у проєктах з Peter Kyle Dance Company (США), Da Soul Chung (Південна Корея) та іншими.
З початку російського вторгнення в Україну Олена проживає та працює в місті Савона, Італія.

Illustration

ЧОМУ:

Фрази «випробування війною», «вимушена міграція», «неможливість жити нормальним життям» чіпляють за щось дуже живе і болюче в мені. І викликають складні питання про те, чи є моє життя випробуванням війною.., чи є воно взагалі випробуванням зараз, де я в цій війні?..що таке нормальне життя?.. та інші.
Я бачу в проєкті "ПАМ'ЯТАТИ" простір і час для того, щоб спробувати розібратися з тим, що має бути названо і позначено саме зараз, щоб пережите не залишилося просто мовчазною травмою, а стало важливим досвідом для майбутнього.




Illustration

ДЕ:

Майданчик для скейтерів та ролерів у Савоні.

Він має бетонний парапет висотою з півтора метри і такою шириною, що по ньому можна ходити або бігати. Той факт, що це не історична споруда, певним чином резонує мені — ніби тут я, як іноземка, що досить небагато часу прожила в цьому місті, маю внутрішнє моральне право висловитись.

Парапет розімкнений у двох місцях для входу/виходу/виїзду. Початок не збігається з кінцем. Розірвана цілісність кола є промовистою для мене.

Зараз як ніколи хочеться чистоти, простоти і ясності. Можливо саме тому я інтуїтивно обрала цю локацію. Я бачу чітко встановлені межі, просту форму, виразні деталі, майже нічого зайвого.

Illustration


КАТЕРИНА КУЗНЕЦОВА

ХТО:

Хореографка, танцівниця, перформерка, випускниця Луганського національного університету імені Тараса Шевченка (2015).
З 2016 по 2022 рік працювала у “Київ модерн-балеті”. У 2022 році разом із чоловіком Іллєю Мірошниченком заснувала власну INSHA Dance Company.
Через російське вторгнення в Україну у 2022 році тимчасово переїхала до ЄС, де пройшла навчання в NDT Summer Intensive (Нідерланди) та працювала в Holstebro Dance Company (Данія), та Ганноверській державній опері (Німеччина).
У 2023 року Катерина повернулась в Україну, де продовжила розвивати діяльність INSHA Dance Company.

Illustration

ЧОМУ:

В мене є потреба говорити. І ця потреба більше, ніж просто говорити з подругою чи терапевтом. Мені потрібно розповісти. В дитинстві я вела щоденники. Зараз — танцюю.

Я вірю, що колись прийду до вміння створювати мистецький акт від стану благості, а не від потреби говорити про травму. Але, здається, для того треба трошки інше життя.




Illustration

ДЕ:

Пісок і вода.

Місце, де людина звикла насолоджуватись життям, дихати моментом, бути в моменті, і не робити нічого, окрім як спостерігати за водою: як хвилі розбиваються об камені, або просто стухають на березі.
Якщо я приїжджаю на цей берег — значить я зовсім одна, без друзів і рідних, на чужині, з розумінням, що моє життя не може мати заплановане майбутнє.
Стежити за водою — і в цей момент дозволити собі бути в моменті — це моя єдина втіха і вдячність за життя.

Illustration
Illustration

ТАЙМЛАЙН

відбір учасниць

початок роботи з кураторкою і драматургинею

робота над створенням перформансів

покази робіт наживо

відеопокази та зустрічі з мисткинями

ЛИСТОПАД 2024

ГРУДЕНЬ 2024

СІЧЕНЬ-БЕРЕЗЕНЬ 2025

КВІТЕНЬ-ТРАВЕНЬ 2025

ЧЕРВЕНЬ 2025

Illustration

КОМАНДА

Illustration

продюсерАнтон Овчінніков

Illustration

кураторкаМейда Уізерс

Illustration

драматургиняЮлія Гудошник

Illustration

менеджер проєкту Олександр Маншилін

проєкт створено за підтримки:

Illustration

© UA ‎ CONTEMPORARY ‎ DANCE ‎ PLATFORM

email: moc.liamg%40mroftalp.ecnad.au

Made with