en

en

Illustration

Ukraine Living Archive Project — це освітня програма для українських танцівників від студії Уейна МакГрегора 

25 обраних танцівників, протягом вересня 2022 року, вчилися працювати з власним руховим архівом та розробляти хореографію за допомогою штучного інтелекту Living Arhive Tool. 
У фіналі проєкту кожен танцівник створив танцювальну відеороботу. Роботи учасників “Ukraine Living Archive Project” доступні для перегляду на каналі Let the body speak та будуть презентовані у програмі на Biennale Danza 2023.
Протягом освітньої програми учасники виконували завдання націлені на розвиток просторової уяви та аналітичного способу мислення, вперше поєднуючи творчий підхід та технічну мову Google tools. Працювали з методикою створення відео-танцю.

Менторка програми від Studio Wayne McGregor, Ребекка Бассет-Грехам, розповіла про роботу з українською командою танцівників
"Моє улюблене спостереження про The Living Archive, як інструмент — це той факт, що він витягує танець і мене разом з ним поза зону мого комфорту. Я є фізичною особою. Я танцівниця і для мене значно простіше просто виконувати танець. Але те, як ви використовуєте одну технологію демонструючи іншу технологію - це найцікавіше. Всі учасники проєкту, від першого до останнього дня, впродовж всієї тритижневої резиденції, дали мені так багато енергії. Навіть через монітор комп’ютера, навіть перебуваючи в конференції ЗУМ більшість нашого спільного часу". 

Танцівники розповіли про цілі, яких досягли завдяки програмі

Відео-відгуки учасниць освітньої програми: 

● Дослідити та відшукати нові можливості власного тіла.● Познайомитися з програмою Living Archive та спробувати на практиці використання штучного інтелекту для створення власної хореографії. 

● Створити власне відео, використавши нові інструменти, запропоновані на освітній програмі.● Відмовитися від особистих тілесних патернів під час створення хореографії.

● Надихнутися досвідом британських митців студії Wayne McGregor та взаємодією з українськими танцівниками на проєкті.

Illustration

Living Arhive Tool — це перша в світі програма, що використовує штучний інтелект для вивчення хореографії

Вона була створена для Уейна МакГрегора спільно з Google’s Arts and Culture Lab. 

МакГрегор об’єднався з інженерами та креативними технологами Google, щоб навчити алгоритм під назвою Living Archive (Живий архів). Використовуючи тисячі годин відео з попередніх робіт хореографа за 25 років, програма навчилася створювати хореографічні послідовності. 
В роботі з танцівниками камера фіксує сольний виступ танцівника, визначає форми індивідуальних поз, а потім програма пропонує хореографічні послідовності, відображаючи їх у формі сузір’їв-аватарів — на екрані в реальному часі. 

Студія Уейна МакГрегора порівнює інструмент з інтелектуальним текстом: «Програма бере суть того, що танцівник робить: форму, позицію, динаміку, артикуляцію тіла. А потім використовує цю інформацію для розробки наступної потенційної фрази».

Heading photo

Результатом освітньої програми стала підготовка індивідуальних танцювальних відео, які ви можете подивитися на каналі Let the body speak


Проєкт створюють

 • Illustration

  Всеукраїнська асоціація «Платформа сучасного танцю» створена у 2015 році спільнотою професіоналів під час проведення фестивалю сучасного танцтеатру Zelyonka FEST. Поштовхом для створення «Платформи» стало спільне розуміння необхідності створення організації, яка б:- опікувалася налагодженням зв'язків у середині професійної танцювальної спільноти сучасного танцю;- сприяла створенню міжнародних проєктів і контактувала з міжнародними організаціями в царині сучасного танцю;- займалась промоцією сучасного танцю як жанру експериментального сценічного мистецтва та розширенням глядацької аудиторії;- шукала можливості для фінансування проєктів;- встановлювала зв'язки з мистецькими інституціями інших напрямків для створення міждисциплінарних проєктів.

 • Illustration

  Studio Wayne McGregor — це творча майстерня британського хореографа Уейна МакГрегора, а також простір для дослідження мислення через тіло. До роботи зі студією долучені танцівники, письменники, композитори, продюсери, інженери програмного забезпечення, художники та науковці.

 • Illustration

  Сезон культури Велика Британія/Україна дає змогу висловитися українським митцям. Він зосереджується на мінливих потребах і пріоритетах українського культурного сектору.

  Британська Рада — це міжнародна організація з питань культурних зв’язків і освітніх можливостей.

  Український Інститут є державною установою при Міністерстві закордонних справ України.

Контакти

e-mail: moc.liamg%40mroftalp.ecnad.au 

Made with