25 обраних танцівників, протягом вересня 2022 року, вчилися працювати з власним руховим архівом та розробляти хореографію за допомогою штучного інтелекту Living Arhive Tool.
У фіналі проєкту кожен танцівник створив танцювальну відеороботу. Роботи учасників “Ukraine Living Archive Project” доступні для перегляду на каналі Let the body speak та будуть презентовані у програмі на Biennale Danza 2023.
Протягом освітньої програми учасники виконували завдання націлені на розвиток просторової уяви та аналітичного способу мислення, вперше поєднуючи творчий підхід та технічну мову Google tools. Працювали з методикою створення відео-танцю.
Танцівники розповіли про цілі, яких досягли завдяки програмі
Відео-відгуки учасниць освітньої програми:
● Дослідити та відшукати нові можливості власного тіла.● Познайомитися з програмою Living Archive та спробувати на практиці використання штучного інтелекту для створення власної хореографії.
● Створити власне відео, використавши нові інструменти, запропоновані на освітній програмі.● Відмовитися від особистих тілесних патернів під час створення хореографії.
● Надихнутися досвідом британських митців студії Wayne McGregor та взаємодією з українськими танцівниками на проєкті.
Living Arhive Tool — це перша в світі програма, що використовує штучний інтелект для вивчення хореографії
Вона була створена для Уейна МакГрегора спільно з Google’s Arts and Culture Lab.
МакГрегор об’єднався з інженерами та креативними технологами Google, щоб навчити алгоритм під назвою Living Archive (Живий архів). Використовуючи тисячі годин відео з попередніх робіт хореографа за 25 років, програма навчилася створювати хореографічні послідовності.
В роботі з танцівниками камера фіксує сольний виступ танцівника, визначає форми індивідуальних поз, а потім програма пропонує хореографічні послідовності, відображаючи їх у формі сузір’їв-аватарів — на екрані в реальному часі.
Проєкт створюють
Всеукраїнська асоціація «Платформа сучасного танцю» створена у 2015 році спільнотою професіоналів під час проведення фестивалю сучасного танцтеатру Zelyonka FEST. Поштовхом для створення «Платформи» стало спільне розуміння необхідності створення організації, яка б:- опікувалася налагодженням зв'язків у середині професійної танцювальної спільноти сучасного танцю;- сприяла створенню міжнародних проєктів і контактувала з міжнародними організаціями в царині сучасного танцю;- займалась промоцією сучасного танцю як жанру експериментального сценічного мистецтва та розширенням глядацької аудиторії;- шукала можливості для фінансування проєктів;- встановлювала зв'язки з мистецькими інституціями інших напрямків для створення міждисциплінарних проєктів.
Сезон культури Велика Британія/Україна дає змогу висловитися українським митцям. Він зосереджується на мінливих потребах і пріоритетах українського культурного сектору.
Британська Рада — це міжнародна організація з питань культурних зв’язків і освітніх можливостей.
Український Інститут є державною установою при Міністерстві закордонних справ України.
Контакти
e-mail: moc.liamg%40mroftalp.ecnad.au