en

en

Блог

Article illustration photo

ZELYONKA: український перформативний простір 2019.

Українські театри – учасники міжнародного фестивалю сучасного танцю Zelyonka SPASЕ UP, організатор та автор ідеї Антон Овчинников, межували уяву глядача зміною ламінарності й турбулентності тем. Представлені українськими авторами вистави та перформанси сьогодні побудовані на основі тілесно-психологічних технік «присутності в моменті». Їх перегляд немов спілкування з незнайомою людиною, яку хочеш зрозуміти, для чого не вигадуєш свої запроси, а спостерігаєш, реагуєш, чуєш бачиш, але не підлаштовуєш під аналоги з минулого досвіду – просто дивишся та сприймаєш. 
Чистої води новаторством на воді Дніпра вздовж Оболонської набережної став «Балет катамаранів» Олександра Маншиліна – феномен, натхнений Музою Les Grans Eaux Nocturnes (Вечірні літні води), які відбуваються щолипня у Версалі: «Це як авіашоу, тільки замість неба – вода, замість диму згорілого керосину – розводи, а замість військових літаків – кольорові напівчовни-напіввелосипеди». Музичний текст, оркестрований Сергієм Вилкою з компанією записів блискавичного Жана-Філіпа Рамо (французький оперний композитор пізнього бароко, ХVIII ст.), пронизав в середині сучасний мікс ритму та знов відпустив до екскурсу в класичний світ геніального композитора, музика якого органічна та актуальна на сьогоднішній воді.

Читати далі
Article illustration photo

Міжнародний фестиваль "ПРОСТІР ТАНЦЮ": перша ре(д)акція.

На полі сучасного мистецтва в Україні саме танець, здається, досяг найбільших висот: багато хто зараз, звичайно, може заперечити (і вони, мабуть, матимуть рацію), але якщо за показники досягнень брати активні проекти — все сходиться. Танцівники й хореографи — аудиторія згуртована та захоплена, тому не тільки встигає генерувати ідеї та розробляти проекти, а й, вчасно вибиваючи гранти, блискуче їх реалізовувати. Міжнародний фестиваль «Простір танцю» (30.09-2.10) якраз став одним з таких.

Він здійснений у співпраці Інституту Адама Міцкевича, Totem Dance Group, Київського академічного Молодого театру та PostPlayТеатру, за підтримки Українського культурного фонду. В той же час, «Простір танцю» є частиною великого міжнародного проекту «Територія хореографії», що об’єднує танцівників Центральної та Східної Європи та відбувається в рамках програми святкування сторіччя відновлення незалежності Польщі «Niepodległa 2017-2021».
Фестиваль проводився у двох містах України — Києві та Дніпрі. В Києві були задіяні дві локації: театри, які завжди відкриті для «молодих та зухвалих» та охоче надають їм простір для експериментів: андеграундний PostPlayТеатр та академічний Молодий театр.

Читати далі
Article illustration photo

2 жовтня на сцені Київського академічного Молодого театру в останній день Міжнародного фестивалю «Простір танцю» відбувся масштабний філософський перформанс «Батай і світанок нових днів» (Польща)

"Мені соромно, що хотів бути всім,бо тепер я бачу, що це бажання було сном».Ось коли починається надзвичайний досвід.Дух вступає в химерний світ,складений з туги та екстазу"Жорж Батай
Київські фестивалі сучасного танцю вже вдруге знайомлять українського глядача з роботами польських хореографів Славоміра Кравчиньського та Анни Годовської. Вони відомі своїми візіями, присвяченими легендарному танцівникові Вацлаву Ніжинському. Наприклад, соло-перформансом Томаша Вигоди «Ніжинський. Свято сновидінь», в якому поєднані епохи класичного балету і танцю контемпорарі. Атлетичний Вигода не намагається перетанцювати Вацлава Ніжинського: XX і XXI століття схрещуються через відтворення внутрішнього стану людини-генія. Цей перформанс засновувався на щоденниках Ніжинського і глибокому дослідженні його душевного надриву. Тепер заради нового перформансу польські хореографи поглибились у дослідження філософських текстів, сновидінь і досвіду попередників, через вибухи проживання «тут і зараз».

Читати далі
Article illustration photo

В Києві та Харкові пройшов підготовчий етап до проекту з австралійською хореографинею Liesel Zink.

З 12 по 22 вересня Київ вдруге відвідала відома австралійська хореографиня Liesel ZINK. Візит був запланований ще у 2017 році, коли Лісел висловила зацікавленість в тому, щоб співпрацювати з українськими артистами. Саме тоді вона запропонувала створити у Києві сайт-специфік перформанс The Stance, який вона вже створювала з місцевими артистами в декількох країнах світу.Зараз "Платформа сучасного танцю" та фестиваль "Zelyonka FEST", які є ініціаторами проекту запланували, що буде створено два різні перформанси - В Києві та Харкові. Партнером та співорганізатором проекту в Харкові є фестиваль Parade-Fest та його керівник Вєроніка Склярова, в Києві - театральна лабораторія Upper Floor Мистецького Арсеналу.Під час приїзду до України Лісел прийняла участь у зустрічах з митцями у Ктєві та Харкові та провела по да воркшопи з техніки сучасного танцю та методики створення сайт-специфічних перформансів.Дякуєм всім, хто прийняли участь у воркшопах і, сподіваємось, до зустрічі у наступному році!!! 

Читати далі
Article illustration photo

Проект Артіль презентував преші ескізи робіт 5 молодих хореографів на сцені НЦТМ ім Курбаса.

Проект Артіль створений у 2017 році Асоціацією Платформа сучасного танцю і цього року він відбувається третій раз але вперше з вагомою фінансовою підтримкою Українського Культурного Фонду. Детальний опис проекту можна прочитати ТУТ

Проект створений для того, щоб дати молодим митцям-хореографам можливість створити свою першу (або одну з перших) виставу після отримання омріяного диплома з "сучасної хореографії" (або суміжної дисципліни). Хореографи, які були відібрані для участі в проекті, були запрошені на двотижневу резиденцію на базі арт-резиденції РІЗОМА в Бердичеві. За ці два тижні були створені ескізи 5 робіт, щоі були презентовані на сцені НЦТМ ім Курбаса. 

Читати далі
Made with