en

en

Picture about the post

Перший показ проекту АРТІЛЬ - майстерня для молодих хореографів відбувся в НЦТМ ім Курбаса

30 жовтня були показані 5 work-in-progress робіт 5 хореографів із різних міст україни

Avatar
Антон Овчінніков
7 min read

Проект Артіль створений у 2017 році Асоціацією Платформа сучасного танцю і цього року він відбувається третій раз але вперше з вагомою фінансовою підтримкою Українського Культурного Фонду. Детальний опис проекту можна прочитати ТУТ
Проект створений для того, щоб дати молодим митцям-хореографам можливість створити свою першу (або одну з перших) виставу після отримання омріяного диплома з "сучасної хореографії" (або суміжної дисципліни). Хореографи, які були відібрані для участі в проекті, були запрошені на двотижневу резиденцію на базі арт-резиденції РІЗОМА в Бердичеві. За ці два тижні були створені ескізи 5 робіт, щоі були презентовані на сцені НЦТМ ім Курбаса. 
Перший етап проекту вимагає від хореографів сформулювати ідею, яка є для них центральною для створення роботи і знайти лексичну та візуальну мову, за допомогою якої ця ідея може бути втілена. Під час створення молоді митці мають можливість співпрацювати з п'ятьма кураторами проекту: Юлія Даниленко (Харків), Ольга Кебас (Київ), Руслан та Марина Баранови (Київ), Олександр Маншилін (Київ), Марія Бакало (Львів). На другому етапі для роботи над виставами будуть запрошені композитори, художник по світлу та сценограф. 
Очевидно, що саме цей етап є найскладнішим в роботі: під час цих перших тижнів стає зрозумілим, наскільки хореограф готовий до того, щоб заглублятися в ідею, наскільки він володіє інформацією і розуміє, що саме є для нього найбільш важливим в рамках окреслених питань. Не менш важливим є і те, як бачить хореограф відносини між своє роботою та глядачами: ким для нього є глядачі? Наскільки для нього важливий обмін, що виникає під час презентації роботи і чи відбувається він взагалі.
Після показу глядачі та експерти ділилися з учасниками проекту своїми враженнями та думками, які були досить різними. Як це часто відбувається навіть музика, що є у виставі може у частини глядачів викликати захоплення, а у інших - навпаки. Чи можливо досягти внутрішнього балансу вистави, спрямувавши свої погляди єдиним можливим для цього способом і чи є це дійсно необхідним. Саме на ці питання будуть шукати відповідь молоді хореографи.
Ось перелік та опис робіт, що були презентовані 30 жовтня:
1. Повернення до Весни
Хореографи — Ганна Винограденко, Марія Носова
Куратор — Юлія Даниленко

У нашому проекті ми звертаємось до досвіду античних містерій. Ми використовуємо мистецтво як засіб трансляції незвичних і незвичайних станів, які сприймаються свідомістю як маргінальні. У повсякденному житті ці стани є недоступними, але наш перформанс долає грані неможливого.
Музика: Дмитро Коляда
Виконавці: Ганна Винограденко, Марія Носова

2. Фаза нуль
Режисер-постановник — Микита Кравченко
Куратор — Ольга Кебас

На шляху всередину себе постають запитання:
• Що я повинен?
• Що мені потрібно?
• Що я хочу?
• Що є я?
• Що означає прийняття?
П’ятеро людей, п’ять історій, п’ять перероджень, які відбудуться всередині і зовні сцени. Від коня, що знаходиться в пошуку меж своїх можливостей, через лева, що знаходить власну свободу до дитини, до невинності та гри, до колеса, що котиться самостійно та початкового руху, що є лише одним з етапів постійного розвитку.
«Трампліном» роботи стали тексти Еріха Фромма «Втеча від свободи» та Фрідріха Ніцше «Так говорив Заратустра».
Музика: Аліса Нестерова
Танцівники: Поліна Білецька, Алла Кравченко, Марія Сало, Валерія Цвіркунова, Ганна Якубовська

3. Поєднання
Хореограф — Дана Сарман
Куратор — Марія Бакало

Я входжу у цей світ за допомогою тіла. Досліджую його можливості та одержую чуттєвий досвід. Моє тіло — це оболонка, основа існування, джерело відчуттів і провідник у життя. Я знаю, що існую завдяки фізичному втіленню, воно відображає мою суть. Я стаю об’єктом і суб’єктом тіла: обожнюю, ненавиджу, руйную, соромлюсь, приймаю і, нарешті, знаходжу цілісність з ним, щоб рухатись далі.
Музика: Аліса Нестерова
Виконавці: Тетяна Знамеровська, Олександра Литвин, Валерія Павлишина

4. Геката
Режисер — Христина Слободянюк
Куратор — Олександр Маншилін

Ми живемо у патріархальному світі, де розум намагається осягнути Буття, а раціональність витісняє сакральну природу рівноваги. Жінка, що колись володіла животворящою силою Всесвіту, являла собою цілісність та баланс, сьогодні втрачає свою автентичність у світі форми та моралі.
Виконавці: Алла Кравченко, Ольга Лагус, Валерія Павлишина, Марія Сало

5. Скільки потрібно тобі?
Хореограф — Віолетта Матюшенко
Куратори: Руслан і Марина Баранови

Крізь суєту, крізь густоту речей і подій. Залишайся чесним, залишайся чистим. Відпускай усе зайве, викидай сміття з голови, з простору, з життя. Будь простішим, будь чистішим. Шлях масок і образів — не твій. Знайди себе у всьому цьому і залишайся собою. Чесним, справжнім, чистим.
Музика: Микита Косаренков
Виконавець: Віолетта Матюшенко


Made with