en

en

Image placeholder

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ПРОСТІР ТАНЦЮ*

3-4 грудня - Одеса
9-10 грудня Київ
10-11 грудня online

Цей фестиваль - про взаємну любов між танцювальними спільнотами Польщі і України

Існує особливий стан: глядач танцю. Ви можете відчути щось особливе, коли розуміння контексту, сприйняття гармонії руху, увага до власних відчуттів - створюють особисте враження від споглядання. Запрошуємо вас отримати власний досвід і пережити цей стан. Відкрийте в собі глядача танцю!


Цього року фестиваль присвячений особистості Марі Рамбер - польки за походженням, видатній танцівниці і хореографу, “матусі” балету у Великобританії.

Heading photo

Фестиваль запрошує поринути у вечори сучасного танцю, кінопоказів та дискусій

З 3 по 11 грудня, в Одесі, Києві та онлайн ви побачите:- Прем’єру кіноверсії польської вистави “Рамбер.Триптих”- Перформанс “Nostal.G” від Odessa dance group- “ACTO” та “Red Room” від Totem Dance Theatre

Heading photo

Також ми пропонуємо вам освітню програму

- artist-talks з польськими та українськими хореографами і танцівниками- майстер-класи з технік та композиції танцю а також методів мистецького дослідження- окрему освітню онлайн-програму для викладачів та студентів навчальних закладів мистецького профілю

*Terytoria choreografii - нові шляхи авангардуВ рамках міжнародної культурної програми відзначення сторіччя відновлення незалежності Польщі   

Illustration
Illustration

Про Марі Рамбер

Сівія Рамбам (Марі Рамбер - пізніший артистичний псевдонім) народилась 1888-го року у Варшаві (тогочасне Королівство Польське входило до Російській Імперії).

Вона назавжди покинула Батьківщину в юності. Єврейська дівчина активно допомагала революціонерам напередодні 1905-го року і батьки, рятуючи від можливих наслідків, відправили Марі до Парижу - вчитися медицини. Але, замість медика, Рамбер стала танцівницею, захопленою творчістю Айседори Дункан. 

  • Читати далі

    Через 5 років вона захопилась знову - ідеями Еміля Жак-Далькроза - і поїхала вчитися до його Інституту музики і ритму в Хеллерау. Тут відбулося наступне доленосне захоплення: Російським балетом Дягілєва і генієм Вацлава Ніжинського. З 1912-го року Марі вже працює у знаменитій антрепризі й асистує Ніжинському в постановці “Весни Священної”.
    Справа в тому, що партитура Ігоря Стравінського, написана для цього балету - одна з найскладніших в історії музики. Зокрема, в плані ритму. Стравінському був потрібен образ прадавніх обрядів і він знав, що існуючими засобами його створити неможливо. Стравінський знав, чим танець відрізняється від пляски.Танець, особливо в балеті, - дуже регламентована річ. Ритмічно він стабільний і може вкладатися або в музичний розмір 2/4 (як у польці, наприклад), 3/4 (як, скажімо, у вальсі) або 4/4 (приміром, марш). Це настільки ж прямолінійно, як 2+2=4 в математиці. Навіщо все так спрощено? Справа в тому, що за 200 років до Стравінського (у XVIII-му столітті) шляхетна і народна культури остаточно відірвались одна від одної. При дворі танцювати мусив вміти кожен.., незалежно від здібностей.
    А в примітивних народних плясках - навпаки: танцюють тому, що не можуть не танцювати. І от ритми Стравінського починають божеволіти: замість стандартних, такти стають по 5/8, 9/8, 5/4 і ритмічний акцент щоразу опиняється в несподіваному місці.  
    Іншими словами, якби хореографу Ніжинському не асистувала Рамбер, а Рамбер не вчилася у Жак-Далькроза, а Жак-Далькроз не розробив би евритміки - дисципліни про гармонію між ритмами музики і рухів - - - ніякої б геніальної і скандальної “Весни священної” у 1913-му році не з’явилося б. 
    Так наша героїня стала частиною мистецького авангарду. 
    1914 року, разом із початком 1-ї світової війни, Марі Рамбер переїздить до Лондона. Через 6 років вона відкриє школу танцю, а через 12 - танцювальну компанію, яка на сьогодні є найстарішою у Великобританії. 
    Дивно, чи не так? Чому це в одній з найвеличніших світових держав найстаріша з існуючих танцювальних компаній така молода, тільки 1926-го року створення? Ось у чому річ:
    Класичний балет - властиво придворний вид мистецтва. Мистецтва феодального соціального устрою. І хоч жодну з Королев ми не знаємо так добре, як англійську, Великобританія - країна буржуазна. Феодалізм закінчився тут ще у XVII-му столітті.
    Тому Рамбер і не зустріла в Лондоні початку ХХ-го століття жодної балетної традиції. І створила свою. І це була традиція балетна, але не класична, а модерністська.
    З чим Рамбер приїхала до Великобританії? Так, по перше, з образом авангардної балетної трупи - Дягілєвської. По-друге, з ритмікою Жак-Далькроза. По-третє, із закоханістю в техніку класичного танцю, якої вона вчилась у видатного італійця Енріко Чекетті. З цього поєднання народилась система викладання, яка подарує балету ХХ-го століття кількох всесвітньо відомих балетмейстерів - Фредеріка Ештона, Ентоні Тюдора, Агнєс де Мілль - та багатьох видатних танцівників і хореографів, яких не називаємо тільки тому, що ви читаєте зараз не дослідницьку статтю, а особисте враження. 
    Звичайно, справа не тільки у методиці виховання танцівників, а й у тому, як жила ця невеличка (якщо порівнювати з придворними або радянськими балетами) танцювальна компанія. З першою виставою - “Трагедією моди” Ештона - виступали в програмі розважальних ревю. Протягом 30-х працювали в крихітному Mercury Theatre (почитайте тут про цю будівлю, церковну школу XIX-го століття). У час війни балет Рамбер активно гастролює і прискіпливо обирати сценічні майданчики знову не доводиться, часом годяться й просторі фабричні їдальні… Але все це - період щастя і зростаючої слави. Рамбер повела компанію тим шляхом, на якому народився і репертуар і закоханий в нього глядач одночасно. 
    Далі, після війни, будуть і міжнародні турне, і постановки “музейної” балетної спадщини (“Жізель”, “Дон Кіхот”), і зустрічі балету із сучасним танцем, але у всього цього єдина точка відліку: за 30 років попередньої роботи Марі Рамбер сформувала в Англії балетну культуру. А далі - і простір для експериментів, і місце народження шедеврів, і що завгодно ще.
    Тепер ця жінка - у ваших снах. І вашим очам буде чим сприймати “Рамбер. Триптих”

Illustration

Програма фестивалю в Одессі

TEO: театральний простір, Військовий узвіз, 18

  • 03

    Грудня

    Вечір перший

    Початок о 19:00

    Nostal.G

    Odessa dance group

    Рамбер. Триптих

    Сопотський театр танцю/ Dance [SIC!] Association

    Afterparty jam


  • 04

    Грудня

    Вечір другий

    Початок о 19:00

    Рамбер. Триптих

    Сопотський театр танцю/ Dance [SIC!] Association

    Acto

    Totem Dance Theatre

    Afterparty jam


  • 05

    Грудня

    Освітня програма

    12.00-17.00

    Валерія Павлішина та Юлія Творілова, Odessa dance group

    Майстер-клас з техніки

    Олександра Магера, Totem Dance Theatre

    Майстер-клас з техніки

    Мальгожата Дзєржон, Польща/Великобританія

    Онлайн майстер-клас з композиції

Програма фестивалю в Києві

Культурний центр АРТ Братислава, вул. Олександра Архипенка, 5

  • 09

    Грудня

    Перформативна програма

    Початок о 19:00

    Рамбер. Триптих

    Сопотський театр танцю/ Dance [SIC!] Association

    Acto

    Totem Dance Theatre

  • 10

    Грудня

    Освітня програма

    Totem Dance School, початок о 19.00-21.40

    Анна Акабалі, Польща/Турція

    Онлайн майстер-клас з композиції

    Ярослав Кайнар, Totem Dance Theatre

    Майстер-клас з техніки

Програма онлайн

ВИСТАВИ

Рамбер. Триптих

Сопотский театр танцю


Натхненням вистави є життя і робота танцівниці, викладачки та засновниці
найстарішої танцювальної компанії Великобританії - Марі Рамбер.


Heading photo

Частина 1

Старий світ. Пережите Марі Рамбер у Польщі, Франції та Австрії змішується як у божевільному сновидінні. Вся частина нагадує фільми Девіда Лінча і Педро Альмодовара, створюючи неймовірну послідовність без ясної оповідальної лінії. Вона натхненна образом старої Європи перед 1-ю світовою війною: безумню, артистичною та авангардною.

Хореограф - Йоанна М. Чайковска

Heading photo

Частина 2

Англійська сцена. Ця частина - про життя Марі у Великобританії. Білі спортивні костюми в стилі ретро, мінливі темпи. Музика відображає тугу часів обох війн, але також і жадану гармонію, красу й ідилію міжвоєнного періоду в країні, котра принесла Марі кохання, щасливе сімейне життя та професійний успіх.

Хореограф - Мальгожата Дзєржон

Heading photo

Частина 3

Артистичні подорожі. Світ на сцені занурений у кольори сепії, як на архівних фото. Епоха джазу та подорожей, не тільки мистецьких. Подорож, час і зміни - ось основні теми цієї частини, котра відповідає історії балетної компанії, заснованої Марі Рамбер.

Хореограф - Анна Акабалі

Nostal.G

Odessa dance group

Я можу розповісти вам цілу історію про те, що ви побачите зовсім скоро. Історію про майбутнє і його проповідника, про теперішнє та хранителя досвідів, про мандрівника в часі, про минуле і його чудовисько на букву "Н", про яке ви могли щось чути.

Heading photo

Але, якщо не ускладнювати, вас чекають музика і танці ... Ну, або щось схоже на танці в моєму розумінні.

Heading photo

Це не головне. ГОЛОВНЕ, НЕ ДУМАЙТЕ ПРО МИНУЛЕ ПІД СУМНУ МУЗИКУ! (Будь ласка, згадайте цю фразу, коли світло буде гаснути, тільки не чекайте від неї "особливого ефекту").
Хореограф - Олександра Литвин

ACTO 

Totem Dance Theatre

Це абстрактна робота про можливості людської пластики, безперервність потоку рухів та природні зв’язки в тілі. Танець вибухає задоволенням від руху, яке обов’язково відчує і глядач.

Heading photo

Виставу було створено спільно з українським Totem Dance Theatre в рамках Міжнародної резиденції сучасного танцю в липні 2019 року.

Хореограф - Франческо Аннарумма (Італія)

Red Room

Totem Dance Theatre

Сюїта в жанрі абсурду ставить під сумнів існуючу реальність, поняття гріховності. Тілесно інтерпретує і проявляє пороки, множачи їх один на одного. Досліджує сприйняття глядачем кольору, звукових тригерів та деконструює звичну композицію.

Heading photo

Вам буде дивно, Вам буде не комфортно, Вам буде цікаво.
Режисер-постановник - Кристина Шишкарьова
Відеооператор та монтажер - Ярослав Кайнар

В рамках 

Illustration

Організатори

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration

Партнери

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration

Медіа-партнери

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration

Контакти

Якщо Ви хочете потрапити на нашу подію - напишіть нам!

  • Адреса

    Українам. Київ, Столичне шосе, 103, пов 21

  • Години роботи

    Пн.-Пт.: 10:00 - 20:00 Сб.,Нд.: вихідні

  • Контакти

    +38(067) 4012410moc.liamg%40mroftalp.ecnad.au


Made with