Платформа сучасного танцю \ Говори тілом \ Освітня програма
від хореографів та продюсерів центру розвитку танцю The Place (Великобританія) та Платформи сучасного танцю (Україна)
Лекції та презентації
Технічні та практичні класи
Лекція “Основи композиції танцю” від Кристини Шишкарьової
Кристина Шишкарьова — викладачка з 22-річним стажем, художня керівниця Школи сучасного танцю “Тотем”, авторка освітніх методик та курсів для викладачів та хореографів. Авторка вистав, перформансів, мініатюр різного формату.
В лекції порівнюються “класичний” та “сучасний” підходи до композиції хореографії та розглядаються особливості сучасної танцювальної драматургії.
Лекція “Відеотанець: формат сьогодення” від Марії Коростельової
Марія Коростельова — PhD, доцентка кафедри хореографії Київського університету ім. Бориса Грінченка. Продюсерка і режисерка концертних та телевізійних шоу, музичних відео та короткометражних фільмів. Лауреатка міжнародних кінофестивалів та конкурсів перформативного мистецтва.
На лекції розглянуто місце і роль відео-формату в сучасному мистецтві танцю. Описано етапи створення відеотанцю. Окрему частину лекції присвячено стратегії просування відеоробіт.
Лекція “Проєктна діяльність в культурній сфері” від Ольги Кебас
Ольга Кебас — перформерка, хореографка, викладачка хореографічних дисциплін в “Європейському університеті”, кураторка, організаторка культурних заходів, учасниця численних фестивалів та культурних подій, експертка УКФ.
В лекції розглядаються питання: Як і де шукати підтримку для реалізації власних творчих задумів? Якою може бути ця підтримка? На що необхідно звернути увагу при написанні проєктів? Розбираються успішні (і не дуже) кейси, розглядається досвід митців і культурних інституцій України та Польщі.
Лекція “Композиція як експеримент у танці” від Лариси Венедіктової
Лариса Венедіктова — перформерка, режисерка. Живе та працює в Києві. Викладає акторську майстерність. Її теоретичним інтересом є перформативний поворот. Останнім часом здебільшого займається осмисленням війни.
У цій лекції Лариса розповідає про те, як хореографія емансипувалася від танцю, а танець перетворивсь на самостійний вид мистецтва. Як увага може ставати композитором та надавати автономності танцівникові. Що таке композиція на рівні концепції та на рівні виконання.
Лекція “Драматургія в танці” від Лу Коуп
Лу Коуп — драматургиня в сфері перформативних мистецтв з понад 15-річним досвідом. Співпрацювала з митцями, організаціями та науковими інституціями для розвитку їхніх творчих процесів і продакшену.
Лу Коуп працює в простоахі між особистостями та їхніми ідеями: обмірковуючи їх, знаходячи форму та цілісність, допомагаючи в подальшому рухатися із ясним усвідомленням.
Лекція “Site-specific performance” від Хелен Парлор
Хелен Парлор — художня керівниця танцювального центру MÓTUS. Понад 20 років працює як танцівниця, перформерка, хореографка і режисерка. Отримала професійну танцювальну освіту в Northern School of Contemporary Dance в Лідсі.
У лекції Хелен говорить про site-specific роботи, відштовхуючись від усвідомлення того, що вони створюються для певного місця (всередині будівель чи зовні) і можуть використовувати ландшафт, архітектуру, оточення та історію місця в якості джерел натхнення і точки відліку ідей рухового вокабуляру.
Лекція “Драматургія для танцювального перформансу” від Даніель Лекоінт
Даніель — генеральна директорка і ведуча подкасту IMPower Her. Працює у Вест-Енді, хореографкою та режисеркою руху. Протягом 20 років використовує свій метод для виховання лідерів, формування справжньої видимості та активізації мотивації. Вона була названа ICON of the year (2014, 2021) та Black Woman of Excellence, номінована як хореограф на The Off West End Theatre Awards (OFFIES) та Black British Theatre Award.
Метод Даніель Лекоїнт базується на екстраординарному творчому підході, який допомагає креативним жінкам усвідомити свої прагнення та використовувати енергію натхнення для побудови процвітаючого життя та бізнесу.
Лекція “Європейські резиденції та фестивалі (як стати учасником) від Дена Доу
Ден входить до складу журі Tanzmesse та здійснює міжнародні турне зі своєю роботою «The Dan Daw Show». Йому вдалося досягти успіху в тому, щоб бути запрошеним на майже кожен європейський фестиваль і зараз він гастролює по всьому світі.
Під час лекції Ден пояснює, як зробити так, щоб вашу роботу запросили на фестиваль.
Лекція “Методології танцювальних досліджень” від Субатри Субраманіум
Субатра — одна із провідних британських хореографок і викладачок, яка працює на перетинах танцю, культури та науки. Понад 20 років вона працювала художньою керівницею двох новаторських південноазіатських танцювальних компаній у Великобританії: Angika та Sadhana Dance.
Під час лекції Субатра ділиться своїм досвідом, як проводити дослідження та використовувати їх для мистецької роботи.
Лекція “Як ми створюємо хореографію: від дослідження до композиції” від Thick & Tight
Thick & Tight — британська компанія театру танцю. Вони комбінують танець, пантоміму, театр та дреґ, використовуючи широкий спектр історичних, політичних, літературних і мистецьких тем. Співкерівниками Thick & Tight є Деніел Хей-Гордон та Елеанор Перрі.
У лекції команда пояснює власні правила створення композиції, засновані на дослідженні обмежень.
Лекція “Експерименти в танці: танець і цифрові технології” від Ніка Сенділенда
Нік — майстер інсталяції, митець цифрового танцю та один із художніх керівників компанії Flexer & Sandiland.
Ця лекція містить добірку творів Ніка, які кидають виклик, провокують і грають із тим, як наше тіло відображається засобами кіно та цифрових технологій. Його особливо цікавить те, як наші рухи можуть керувати, а не бути керованими, повертаючи контроль суб’єкту, змінюючи традиційний процес фільмування, де камера та, зрештою, режисер мають останнє слово щодо того, як буде зображено суб’єкт.
Технічний клас “Dynamic contemporary” від Ярослава Кайнара
Ярослав Кайнар — співзасновник, хореограф і танцівник Театру танцю “Тотем”, викладач Школи сучасного танцю “Тотем”.
Dynamic contemporary — поєднання технік сучасного танцю та елементів українського фольклорного танцю. Наше тіло об'єднує енергії та інформацію. Щоб зрозуміти сенс руху, потрібно мати ґрунтовні знання про кістки, суглоби та м'язи — завдяки ним відбуваються всі рухи нашого тіла. Осмислення того, яким чином організовані компоненти і як відбувається їхня взаємодія, додасть сили та покращить танцювальні навички.
Клас “Техніка та імпровізація” від Анастасії Харченко
Анастасія Харченко — хореографка, перформерка, викладачка. Учасниця команди Apache-crew. Авторка хореографічних мініатюр та етюдів. Хорерграфка музичних відео-кліпів і короткометражних картин та перформансів.
Клас включає імпровізацію та фрагмент хореографії.
Клас з техніки танцю від Медісон Берджесс
Медісон Берджесс — танцівниця родом з Торонто (Канада). Працює у британській компанії Lîla Dance, також є незалежною перформеркою, хореографкою та викладачкою. Закінчила з відзнакою Йоркський університет (ступінь Бакалавра красних мистецтв в галузі танцю).
Клас включає як релізову техніку, так і поєднання навичок з contemporary dance та акробатики. Медісон прагне, щоб її заняття були легкими та веселими, пропонуючи безпечне середовище дослідження для спільного задоволення.
Клас “Танцювальна техніка на одному квадратному метрі” від Керрі Вітакер
Керрі є однією з художніх керівниць компанії Lîla Dance. Вона створює візуально динамічні та вражаючі танцювальні постановки для сімейного перегляду.
Клас спрямований на підтримання високої якості техніки. На основі методу соматичного сенсорного усвідомлення досліджуються моделі рухів, які грають з легкістю та ризиком під час плавного перенесення ваги вздовж, до та від підлоги. Руховий вокабуляр знаходить баланс між артикуляцією та діями всього тіла, щоб знайти фактуру у виконанні комбінацій.
Практичне заняття “Композиція танцю” від Ебі Мортімер
Ебі Мортімер є однією з художніх керівниць компанії Lîla Dance. Вона створює хореографію та керує гастрольними виставами, танцює, опрацьовує замовлення, проводить класи та веде бухгалтерію.
Протягом класу Ебі дає завдання створити композицію шляхом роботи з танцювальною імпровізацією.
Всеукраїнська асоціація «Платформа сучасного танцю» створена у 2015 році. Задачами «Платформи» є:- налагодження зв'язків всередині професійної танцювальної спільноти сучасного танцю;- створення міжнародних проєктів і контакти з міжнародними організаціями;- промоція сучасного танцю як жанру експериментального сценічного мистецтва та розширенням глядацької аудиторії;- пошук можливостей для фінансування проєктів;- встановлення зв'язків з мистецькими інституціями інших напрямків для створення міждисциплінарних проєктів.
The Place — британський творчий центр розвитку танцю, що з 1969 року створює успішні міжнародні освітні програми та представляє вистави сучасного танцю по всьому світі. Центр є одним з найбільш захоплюючих та інноваційних танцювальних просторів Європи, куди артисти з усього світу приїжджають, аби розширити власні творчі межі та експериментувати.
Сезон культури Велика Британія/Україна дає змогу висловитися українським митцям. Він зосереджується на мінливих потребах і пріоритетах українського культурного сектору.
Британська Рада — це міжнародна організація з питань культурних зв’язків і освітніх можливостей.
Український Інститут є державною установою при Міністерстві закордонних справ України.
e-mail: moc.liamg%40mroftalp.ecnad.au