en

en

Знаєте, як виглядає типове CV українського танцівника? "...викладач, хореограф. Вчився у { десяток імен, більшість яких — латиницею }..." Майже ніколи не зустріти "...учня { майстра Х }...", який би у власному викладанні прагнув передати метод вчителя. Цьому є багато причин. 
Зараз комбінація цих причин змінилася, відкрились інші можливості. Тому ми пропонуємо онлайн-заняття, в якій троє українських танцівників введуть вас у методики сучасного танцю, яких вони вчилися не на майстер-класах, а в ході тривалих освітніх та мистецьких програм.   

Олеся Шляхтич у 2014 році вивчала техніку Марти Грехем у Меггі Буогарт в Парижі
Галина Щупак тривалий час перебувала на резиденції у Танцтеатрі Піни Бауш у Вупперталі та зараз навчається в Ессені
Дар'я Коваль вже півтора роки тісно співпрацює з хореографом Мачеєм Кузьмінськім, автором методу руху та композиції Dynamic Phrasing 


В рамках проєкту "Говори тілом" Олеся Шляхтич, Галина Щупак та Дар'я Коваль дають двогодинні майстер-класи, кожен з яких є вступом до методів Грехем, Йосса-Лідера та Кузьмінського
Участь безоплатна, за попередьою реєстрацією

Знаєте, як виглядає типове CV українського танцівника? "...викладач, хореограф. Вчився у { десяток імен, більшість яких — латиницею }..." Майже ніколи не зустріти "...учня { майстра Х }...", який би у власному викладанні прагнув передати метод вчителя. Цьому є багато причин. 
Зараз комбінація цих причин змінилася, відкрились інші можливості. Тому ми пропонуємо онлайн-заняття, в якій троє українських танцівників введуть вас у методики сучасного танцю, яких вони вчилися не на майстер-класах, а в ході тривалих освітніх та мистецьких програм.

Олеся Шляхтич у 2014 році вивчала техніку Марти Грехем у Меггі Буогарт в Парижі.Галина Щупак тривалий час перебувала на резиденції у Танцтеатрі Піни Бауш у Вупперталі та зараз навчається в Ессені.Дар'я Коваль вже півтора роки тісно співпрацює з хореографом Мачеєм Кузьмінськім, автором методу руху та композиції Dynamic Phrasing.


В рамках проєкту "Говори тілом" Олеся Шляхтич, Галина Щупак та Дар'я Коваль дають двогодинні майстер-класи, кожен з яких є вступом до методів Грехем, Йосса-Лідера та Кузьмінського.
Участь безоплатна, за попередьою реєстрацією

Зміст програми

Вступ до методу Мачея КузьмінськогоDynamic Phrasingвід Дар'ї Коваль

Коли28 жовтня12:00-14:00

Heading photo

Dynamic Phrasing — це оригінальний метод руху та композиції, який розробляє Мачей Кузьмінські з 2009 року. Його головна мета — створити та використати потік енергії через тіло, який за допомогою різноманітних ритмів та відтінків якості створює універсальність і «м'яку силу» у танцівників.
Метод базується на 5 "стовпах": I циклічність (loop)II дослідження руху (movement research)III фрази і репертуар (phrases and repertoire)IV робота з підлогою (foor work)V кошик завдань (tasks basket)

Heading photo

Dynamic Phrasing створює повну мову вираження, дозволяючи повернутися до радості та спокою під час руху. 
Мачей Кузьмінські викладав Dynamic Phrasing у провідних консерваторіях сучасного танцю в Європі, таких як Codarts Rotterdam, ArtEZ в Арнемі, Trinity Laban в Лондоні, Університеті Калгарі в Канаді, Белградському інституті танцю та PERA на Кіпрі. Він також проводив багато майстер-класів для професійних компаній, у тому числі для Польського театру танцю, Staatstheater Kassel та його власної Maciej Kuźmiński Dance Company.

Heading photo

Дар’я Коваль Хореографка і танцівниця, перформерка.З початку повномасштабного вторгнення танцює у Maciej Kuźmiński Dance Company.Бере участь у проєктах «EVERY MINUTE MOTHERLAND» та «РУХ ОПОРУ».Обидві роботи є політичними і створені, щоби нагадати європейському глядачу про війну в Україні.
Детальніші про ці вистави і засновника метода можна дізнатися на сайті https://eng.maciejkuzminski.com

Вступ до техніки Марти Грехемвід Олесі Шляхтич 

Коли: 30 жовтня12:00-14:00

Heading photo

На цьому майстер-класі Олеся Шляхтич розповість про закони танцю, які розробила і просувала у своїй роботі Марта Грехем. Дотичне ознайомлення з каскадами дихальних вправ та роботою з тілом є важливим не лише тому, що Олеся декілька років свого життя присвятила зануренню у винаходи цієї безумовно геніальної хореографині, не тому що вона закохалася в цю водночас сувору та абсолютно вільну філософію руху, а, насамперед, через те, що розуміння принципів уроку Грехем допомагає у практичному професійному житті хореографів і танцівників. За виділений он-лайн відрізок часу неможливо пояснити усі тонкощі базового тренажу. Тому ми радше займемось уніфікацією корисних елементів, розмовою про філософію техніки Марти Грехем та спробуємо розібрати, як ця філософія розвиває ваш унікальний власний рух. Це буде заняття про танець, у якому ваше тіло почне дихати вільно.

Heading photo

Олеся Шляхтич
Українська танцівниця, хореографка та режисерка-постановниця, засновниця модерн-балету OSDC Dance Company.
Вивчала техніку Марти Грехем у Парижі, у Меггі Буогарт (2014) та у Centre International De Danse Jazz (2018)
2014-го року заснувала театр танцю OSDC, керівницею та режисеркою-постановницею якого є дотепер. Поштовхом до цього кроку стало бажання створити якісний український модерн-балет, який достойно інтегрувався би в світовий контекст.

Вступ до Jooss-Leeder Methodвід Галини Щупак 

Коли: 31 жовтня12:00-14:00

Heading photo

За останніх два роки у Вупперталі Галина відчула значиний вплив Jooss-Leeder Technik на свій розвиток. Вона перебуває в оточенні людей, які тим чи іншим способом використовують приципи цієї техніки. Піна Бауш виховувалась, як танцівниця в оточенні основоположників цієї техніки, тому саме в її творах цей вплив можна прослідкувати найяскравіше. Наразі Галина практикується в університеті і поступово заглиблюється в основи цього методу. 

Heading photo

Галина Щупак
Останні два роки перебуває на резиденції при Вупператльському театрі танцю Піни Бауш, де бере участь як танцівниця у виставі VONA режисера і хореографа Райнера Беа, а також в колаборації з Райнером Беа створила соло Keep Breathing. Наразі проходить навчальну програм в Folkwang University of the Arts.Обрала танець і рух як шлях вираження та пізнання життя. Пробує різні методи і техніки, які наближають до суті танцю і його зв’язку з життям і реальністю. Закінчила навчання на курсі хореографії у Львівському університеті ім. Івана Франка, в цей час була танцівницею в театрі сучасного танцю Tilo. 

Календар програми

 • 28 жовтня

  12:00-14:00

  Вступ до методу Мачея КузьмінськогоDynamic Phrasingвід Дар'ї Коваль

 • 30 жовтня

  12:00-14:00

  Вступ до техніки Марти Грехемвід Олесі Шляхтич

 • 31 жовтня

  12:00-14:00

  Вступ до Jooss-Leeder Method
  від Галини ЩупакПроєкт реалізує

 • Illustration

  Всеукраїнська асоціація «Платформа сучасного танцю» створена у 2015 році спільнотою професіоналів під час проведення фестивалю сучасного танцтеатру Zelyonka FEST. Поштовхом для створення «Платформи» стало спільне розуміння необхідності створення організації, яка б:
  - опікувалася налагодженням зв'язків у середині професійної танцювальної спільноти сучасного танцю;
  - сприяла створенню міжнародних проєктів і контактувала з міжнародними організаціями в царині сучасного танцю;
  - займалась промоцією сучасного танцю як жанру експериментального сценічного мистецтва та розширенням глядацької аудиторії;
  - шукала можливості для фінансування проєктів;
  - встановлювала зв'язки з мистецькими інституціями інших напрямків для створення міждисциплінарних проєктів.

За підтримки

Illustration
Illustration

Контакти

e-mail: moc.liamg%40mroftalp.ecnad.au 

Made with