. «Мій Орфей. Жан Кокто»
Найвитонченіша прем’єра 2020 року від відомої української танцювальної компанії «n`Era Dance Company».
Вистава-присвята найепатажнішій особистості першої половини ХХ сторіччя, законодавцю стилю для всієї Європи , видатному французькому кінорежисеру,поету та художнику Жанові Кокто.
Його близька дружба із Сергієм Дягілєвим, Коко Шанель, Едіт Піаф та Пабло Пікасо , швидкоплинні романи, зловживання опіумом та справжнє кохання до одного з найкрасивіших акторів французького кінематографу Жана Маре залишили величезний слід у творчості великого митця.
Композитор : Іван Гаркуша
Художник по костюмах: Катерина Маньковська
У виставі приймають участь:
Богдан Кириленко
Володимир Марчук
Владислав Детюченко
“ALPHA”
Вистава торкається теми домінування у соціальній ієрархії. Чим відрізняються поняття «лідер» і «домінант»? Як проявляються гендерні аспекти лідерства? Чи є це всього лише тваринним інстинктом? Такі питання постановник ставив собі у процесі створення вистави, проте відповіді на них маєш знайти саме ти.
У виставі приймають участь:
Богдан Кириленко
Володимир Марчук
Поліна Луканська
Наталія Ждан
Дар'я Геращенко
Музика: білоруський гурт Radiofillz
13 лютого
19:00
Сцена 6(вул. Васильківська, 1)
КВИТКИ
. Виставу було показано в рамках “Звітного проекту УКФ”, в якому представлені артефакти з найцікавіших проектів, що були підтримані Українським Культурним Фоном у 2019 році.
В своєму перформансі Овчінніков використав один з експонатів, що був створений для експозиції організаторами фестивалю. В результаті прямокутний кубоїд, затянутий білою тканиною та підсвічений з середини, став головним елементом декорації перформансу.
Перформанс "One more sugar, please" досліджує тему внутрішніх кордонів сучасної людини, що постійно перебуває в інформаційному потоці і змушена весь час обирати з якого боку кордону вона знаходиться. Ще з часів шекспірівського Гамлету, який шукав відповідь на питання "бути чи не бути" тягнеться невизначеність означень. Що таке врешті решт "бути"? І чи існує межа між "бути" та "не бути"? Чи можливо віднайти стабільність і перестати мігрувати з однієї точки зору до іншої? Чи можна нарешті бути впевненим хоча б у тому де закінчуються кордони твого власного тіла і починається вигаданий світ.
На початку перформансу глядач бачить перед собою білий кубоїд та підлогу, що розділена на декілька нерівних частин білими стрічками. В тому числі территорія перформера відділена такими самими стрічками від “глядацької территорії”. Саме ця тема — умовних кордонів і стає головною для перформера і глядачів. Декілька разів змінюючи позицію з "перформера" на "глядача" і у зворотній бік, автор намагається знайти ту саму останню краплю, після якої існування вже більше не балансує на межі, а стає висловленням, що не потребує уточнень у часі і просторі.
. Команда найвідомішого в Україні центру сучасного танцю TOTEM презентує новий проект - фестиваль сучасного танцю 4DCD. Фестиваль відбудеться в місті Києві протягом 4 днів і презентує роботи професійних хореографів України, Іспанії та Італії.
Не дивлячись на те, що фестиваль організується без будь-якої грантової підтримки, його програма дійсно вражає насиченістю та масштабом. Не дуже часто в Україні можна побачити організації, що власним коштом створюють подібні події, ставлячи собі за мету розвиток сучасного танцю та танцювальної спільноти. Куратори фестивалю: Олег Дубина - відомий український продюсер та Кристина Шишкарьова - хореограф, педагог та організатор подій в сфері сучасного танцю.
В програмі фестивалю будуть презентовані 5 танцювальних вистав, вечір танцювальних мініатюр, вечір імпровізацій та 6 майстер класів від українських та італійських викладачів. Одна з найцікавіших вистав фестивалю ACTO була створена влітку 2019 року італійським хореографом Франческо Анарумна за участі італійських та українських танцівників. Покази вистав відбудуться на 3 різних майданчиках: Сцена 6 Довженко-Центру, Мала Опера та TOTE DANCE.
Програма фестивалю.
5.12
Сцена 6, Васильківська 1
19:00 вистава «ACTO», хореограф Франческо Аннарумма (Італія)
19:40 вистава «Між нами», хореограф Чеві Мюрадай (Іспанія)
20:30 дивертисмент з мініатюр українських та італійських хореографів.
6.12
Totem Dance, Куренівська 18
Майстер класи та лекції по сучасному танцю.
10:00 Аніезе Тріппа (Італія)
11:30 Ярослав Кайнар (Україна)
14:00 Кіара Куінтіні (Італія)
19:00-20:00 моно-вистава «Анігіляція»
Хореографія та виконання Ярослав Кайнар
7.12
Totem Dance, Куренівська 18
Майстер класи
14:00 Христина Слободянюк (Україна)
15:30 Олена Міц (Україна)
17:00 Олександра Магера (Україна)
20:00 імпро перформанси Open Stage
8.12
Мала Опера, Дегтярівська 5
19:00 вистава «Привиди» Tilo Dance Theatre (Львів, Україна)
Режисер Кристина Шишкарьова
20:00 вистава «АМА», ProContemporary (Київ, Україна)
Хореограф Галина Пеха
Повна інформація про події фестивалю та замовлення квитків ТУТ
. Матеріальна та нематеріальна спадщина минулого сьогодні активно переосмислюється. Що ми можемо взяти в майбутнє і як до нього ставитись — питання, що часто стає предметом політичних дискусій. Але уявіть, що мрії архітекторів 20-30-х років стали реальністю? І яке воно насправді - минуле і майбутнє життя найвідомішої будівлі Харкова?
“Поринаючи в / Полишаючи Утопію” - це сайт-специфік перформанс, мета якого - дослідження історії будівлі Держпрому та зв’язків між утопічними ідеями конструктивізму та наративами сучасності. Держпром — один з найвпізнаваніших символів Харкова, що займає домінуюче місце на центральній площі міста. Міжнародна команда митців-дослідників, використовуючи танець, електронну музику, відео та технологію доповненої реальності створює перформанс-променад й проведе глядачів коридорами будівлі, балансуючи на межі реального та утопічного. Головною сюжетною лінією променаду стануть історії людей, для яких Держпром став пам’ятником, часткою життя, місцем роботи та знаковим місцем. З 8 вересня у Харкові творча група проекту розпочне втілення зібраних історій у цілісну виставу. Німецький режисер Макс Шумахер, що вже багато років робить вистави з використанням нових медіа та хореограф Марія Пяткова разом з українськими танцівниками створюватимуть “тіло” перформансу. Що ж відбуватиметься в коридорах Держпрома? Перед початком кожен з 20 глядачів, що відвідає показ, одягне навушники, візьме до рук планшет і порине в подорож лабіринтами часу, одночасно поринаючи і полишаючи Утопію з кожним наступним поворотом у просторі.
В життя проект втілює ГО “Лабораторія Театрра” (Харків) у співпраці з Асоціацією “Платформа сучасного танцю”.Прем’єрні покази перформансу - 22 та 23 вересня у Харкові, в рамках театрального фестивалю Parade-Fest.
Проект реалізується за підтримки Українського Культурного Фонду.
. Якщо ви бажаєте власними вібраціями доторкнутися до динамік творення мистецтва та стати частиною процесу народження перформансів сучасного танцю, запрошуємо вас відвідати показ Work in Progress-Artil minifest 2019.
За два вечори буде показано 7 ескізів — результат роботи семи молодих хореографів з України, Польщі та Австрії в освітніх та творчих резиденціях Артіль арт-інкубатора. Вже за декілька тижнів після Work in Progress ескізи перетворяться на вистави і сформують програму Artil minifest 2019.
ДЛЯ КОГО
Відвідати показ робіт Work in Progress буде цікаво:
- професійним хореографам, танцівникам, режисерам, музикантам, дослідникам та іншим представникам мистецької спільноти;
- поціновувачам сучасного мистецтва та сучасного танцю зокрема, які хотіли б долучитися до мистецького продукту саме на етапі його творення.
ДЕ, ЩО і КОЛИ
Сцена 6, Довженко-Центр : Dovzhenko Centre за адресою вул. Васильківська 1
20 серпня - 4 ескізи від Світлана Олексюк (Україна), Даніель Лежон (Польща), Марія Сало (Україна), Марсела Лопез (Австрія)
21 серпня - 3 ескізи від Рита Ліра (Україна), Олександра Литвин (Україна), Катарина Людвіг (Австрія)
Початок о 19:00
Загальна тривалість події разом з обговоренням - орієнтовно 2 години 40 хвилин.
Участь у заході є безкоштовною, але за обов’язковою реєстрацією ТУТ
Проект АРТІЛЬ реалізується за підтримки Українського культурного Фонду
. Зі стелі звисають величезні, схожі на обгорілі пласти руберойдового даху, полотна. На деяких з них білою крейдою намальовані абстрактні сюжети. На кшалт наскельного живопису, вони зображують інтуітивні сюжети з блокнотів автора інсталяції. Тут ви побачите миттєві думки, списки справ, малюнки, створені в дорозі, — такий собі мікс уривків підсвідомості та повсякденних думок.
Робота над створенням проекту розпочалась спільно з інституцією Мистецький Арсенал у вересні 2018 року. Під час вого першого ознайомчого візиту в Україну Лісел провела декілька воркшопів з танцівниками у Києві та в Харкові. Маючи великий досвід створення сайт-специфічних проектів в рамках великих міжнародних фестивалів по всьому світі, Лісел Зинк дуже зацікавилась історією Мистецького Арсеналу як бідівлі та як інституції. Те як ця історія перетинається з історією молодої Української держави викликало інтерес до створення роботи з українськими танцівниками. Інсталяція Романа Михайлова "Випадкова Реальність". яка стане простором для створення перформансу додала цій роботі обрисів та акцентів.
10 українських танцюристів і 10 фантомних сюжетних ліній поміж підпалених пластів. Суміш живопису, графіки, інсталяції й пластики. Цей перформанс про реальність, жертвами якої ми є, та яку самі ж і створюємо. Про те, як боремося зі змінами часу й простору, та як шукаємо підтримки один в одному. Про досвід і потаємне, що спалює зсередини. Спалює? Пахне гаром. Автор інсталяції вважає, що запах має вагому роль у перфомансі, адже впливає на сприйняття, як учасників так і глядачів, пробуджуючи певні спогади та асоціації. (Не)свідомі відчуття. ПОКАЗИ: 8 та 9 червняЛОКАЦІЯ: Мистецький АрсеналКВИТКИ: 100 грн
КУПИТИ КВИТКИ
.
1-9 червня в Україні відбудеться IX Міжнародний фестиваль сучасного танцю Zelyonka SPACE UP. Програма фестивалю включає більше 30 активностей від 11 творчих колективів з усього світу, які зберуть глядачів у Києві та Дніпрі.
Програма Zelyonka SPACE UP здивує глядачів розмаїттям форматів: протягом 9 днів фестивалю на гостей чекають перформанси та вистави сучасного танцю, творчі лабораторії та серія майстер-класів. Учасниками фестивалю стали провідні хореографи та танцівники з США, Австралії, України, Білорусі, Нідерландів, Швейцарії, Норвегії та Польщі.
Концепція Zelyonka SPACE UP — поєднання тіл міста і людини, які разом покликані створювати нові сенси в рамках теми фестивалю «Тіло Міста». Особливим сюрпризом для глядачів стануть вуличні перформанси, які відбуватимуться в неочікуваних публічних локаціях. Так, яскравий перформанс YELLOW швейцарського колективу zeitSprung застане вас зненацька на якійсь із «зебр» посеред міста, а «урбаністичний балет» у виконанні катамаранів символічно відкриє фестиваль 1-го червня. Також глядачі отримають унікальну можливість зустрітись віч-на-віч з підсвідомістю і навіть поблукати нею під час аудіо-візуального перформансу Somnium від нідерландського колективу Pop Fabric.
Головні локації фестивалю: Театральна платформа «Сцена 6» (Довженко-Центр), арт резиденція Carbon (13-й Павільйон ВДНГ), Мистецький Арсенал, Арт-клуб Closer.
Повна програма фестивалю: http://zelyonka.space.
Антон Овчінніков, художній керівник Zelyonka SPACE UP: «Наш виклик полягає не стільки в тому, щоб показати, що сучасний танець в Україні є і розвивається стрімко разом зі світовими трендами. Особливо важливо для нас розпочати дискусію в публічному просторі про те, чим є сучасний танець та спростувати стереотипи про нього, які побутують в суспільстві. Тож будьте готові до нових відкриттів!».
Zelyonka SPACE UP проходить за підтримки Українського культурного фонду. Партнерами заходу стали Посольство Швейцарії в Україні, Посольство Австралії в Україні, Швейцарський культурний фонд Pro Helvetia, Мистецький Арсенал, Арт резиденція Carbon, Люблінський центр культури, Norwegian Arts Council, Нідерландський культурний фонд The Performing Arts Fund NL. Головний партнер заходу — Всеукраїнська асоціація «Платформа сучасного танцю».
КУПИТИ КВИТКИ
FB-СТОРІНКА ZELYONKA SPACE UP
. 29 травня – наприкінці весни – на Сцені 6 відбудеться вечір танцювальних перформансів від танцювального проекту n’ERA Dance Group. Буде представлено дві роботи – “Alpha” (хореограф – Владислав Детюченко ), пре’єра якого відбулась у грудні 2018 та «Не мушу» (хореограф – Богдан Кириленко), що буде показана вперше.
Ті, хто досліджує сучасний танець, вважають, що в ньому зараз більше театру, аніж власне хореографії. З цим можна погоджуватися або ні, але варто хоча б одного разу зануритися в естетику сучасного танцю,щоб скласти враження. І ці дві роботи молодих хореографів – засновників проекту n’Era – дозволяють відчути хоча б одну грань сучасного танцю як мистецтва, яке не прагне лише наслідувати дійсність, але й перетворювати її. Питання ідентичності, домінування, соціального впливу знаходять відображення у цих двох роботах. Чи вдалося їх авторам змусити замислитися над ти «хто ми» і «як нас бачать інші» можна буде відповісти після 70-хвилинного (стільки триватиме вечір сучасної хореографії) перегляду сучасного танцю.
Звичні речі – телефони, офіційні костюми, розмови про сина маминої подруги який, звісно, завжди успішніший, більш чемно поводиться і вже узяв у кредит «Ланоса». Ми всі (правда) теж хотіли б бути тим самим персонажем, ким захоплюються всі у віці від 16 до 50, приміром. І разом з ти навішуємо на себе безліч ярликів, ніби то визначених зовнішньою реакцією – «я не вмію невимушено посміхатися», «мабуть, я недоречно вдягнулась для цієї вечірки», «я йому не подобаюся». Насправді вони – ті узагальнені вони – від яких залежить наше світовідчуття і відчуття самих себе.
У одноактному перформансі «Не мушу» йдеться саме про це – про зовнішні впливи, що переплітаючись, пронизують повсякденне життя людини. Спочатку про враження – про те, якими ми хочемо бути, або, якщо чесно, якими хочемо щоб нас бачили. Одночасно спілкуватися з усіма (привіт, перехресні лінії), вдало відповідати на жарти і не боятися телефонних дзвінків від незнайомців.
«Не мушу» - це про наше часткове розчинення в оцінках інших, які ми часто самі ж додумуємо. Приходячи дивитися сучасний танець ми хочемо позбутися цього тягаря повсякденності, відволікаючись на прекрасні рухи-звуки-дотики до сприйняття. І в той е час зустрічаємо тут власні щоденні переживання. Воно того варто? – Безумовно.
Стандарти успішності, які засвоюємо з реклами, медіа, розмов друзів, приміряємо на себе, наче ділові піджаки. Чи личитиме? Чи додаватиме ваги? А наше місце – чи воно тут, в черзі за сіро-успішним визнанням? Танцівники шукають своє місце у цій вистави так, як глядачі – у соціальному світі. Чи нам комфортно у нашому одязі, соціальній ролі, і як ми можемо вилізти з них взагалі? Можливо, наше місце десь осторонь, поза системою? Але не все так легко – одного інтегрувавшись до спільноту, вибратися з неї все складніше – це хотів продемонструвати у своєму танцювальному перформансі постановник.
А ще – наше тіло, фізична оболонка і взагалі те, завдяки чому ми існуємо у просторі. Існують різні погляди на те, чи тіло насправді є – інструментом для виконання (танцю, рухів, жестів), чи тіло це і є ми справжні? Сприйняття власної краси чи то потворності – також соціально умовне. Бо саме хтось інший сказав що ми гарні або що нам пасує зелений, або що ми схожі на метелика. І таке світовідчуття мандрує з нами надалі. А які насправді? Чи отже бути людина гарнішою лише тому, що усі це визнають. Багато різних питань, але всі вони вміщуються у розділ – які ми насправді і від чого сприйняття залежить.
« - Не певен, чи зміниться світовідчуття танцівників після роботі у цьому проекті, але, можливо, так, - говорить хореограф Богдан Кириленко, - «але хотілося б, щоб дещо змінилося в їхньому світосприйнятті та сприйнятті глядачів».
Протягом 20 хвилин перформансу на сцені ставитимуть питання, яких у повсякденному житті ми прагнемо уникати – які ми насправді і чи зручно нам у образах, що створили для інших?
«Не мушу» - це спроба молодого митця запитати публіку, чи усвідомлює вона власну залежність від усього зовнішнього.
Танцівники вистави:Володимир МачукНаталія ЖданАльона СтоляроваПоліна ЛуканськаВладислав Детюченко
У виставі використовується музика сучасних композиторів. Загальна тривалість події 70 хвилин.
Дві могутні незалежні органзації вільних митців - PostPlayТеатр та Black ORange Dance Production об'єднались, щоб розірвати шаблони глядачів та артистів сучасних перформативних практик.
Фестиваль Незавершених Висловлювань (зареєстрований товарний знак) - це фестиваль перформативного мистецтва (танець, фізичний театр, перформанс, сучасний театр, гепенінг, акціонізм, постмодернізм і ще богзнащо), в якому може прийняти участь будь-хто, в кого є бажання висловитись в рамках сценічного простору, що не має означених меж. Подія відбуватиметься у приміщенні ПостПлей Театру на Нижньоюрківській 31.
Фестиваль приймає до участі тільки роботи, що не завершені і ще ніколи не показувались на сцені. Тривалість робіт, що може бути показана - до 30 хвилин. Головно. умовою відбору до участі є те, що автором має бути сформоване ясне і лаконічне критичне висловлювання у художній формі. Висловлювання може стосуватись будь-якої сфери життя людин, тварин або неживих об'єктів ті містити зрозумілу індивідуальну позицію автору.
Для реєстрації ТРЕБА:
- на повному серйозі заповнити оцю форму
- нікому не казати, де ти будеш виступати і що збираєшся робити
- записати відео на телефон, на якому розповісти будь-яким способом про свою майбутню роботу.
Для глядачів вхід на подію безкоштовний (PAY AS YOU CAN)
Питання з приводу участі можна задати у події проекту:
ПОДІЯ КИЇВ
Три міста, п'ять кураторів, шість молодих хореографів: п’ять новостворених хореографічних вистав. Щось в цьомя ряду цифр виглядає нелогічним. Але суть не в логіці цифр, а в логіці процесу, який цього року досить закономірно привів до означеного результату.
Робота, що тривала протягом трьох місяців і включала в себе дві резиденції, шість тижнів репетицій та один показ робіт "ворк-ін-прогрес" на сцені НЦТМ ім Леся Курбаса, нарешті отримає свою фінальну форму - п'ять міні вистав будуть показані у трьох містах України.
Молоді хореографи зі своїми командами танцівників і кураторами працюють над значимими для них темами, такими, як патріархальне суспільство, моральні норми та роль жінки у «дивному новому світі» (вистава «Геката» Христини Слободянюк), фізичне тіло і вираження в ньому духовної сутності (вистава Дани Сарман). Одна з робіт заснована на творах філософів Еріха Фрома та Фрідріхі Ніцше – «Втеча від свободи» і «Так говорив Заратустра» як роздум про рух як розвиток, позбавлення стереотипів і невпинну трансформацію (вистава Микити Кравченко). Навіть досвід античних містерій знайшов втілення у інтерпретації хореографів. Вистава Марії Носової та Анни Винограденко присвячена дослідженню незвичних станів свідомості, що зазвичай приймаються як маргінальні й недоступні для раціонального аналізу, але сучасне мистецтво може подолати й ці грані. Повна «присутність у моменті», відкидання нав’язаних шаблонів «успішності», єднання у співтворчості, чесність у своєму висловлюванні – ключові моменти роботи Віолетти Матюшенко.
Проект відбувається за підтримки Українського Культурного Фонду.
ПОДІЯ КИЇВПОДІЯ ЛЬВІВПОДІЯ ХАРКІВ
"Ласкаво просимо"Аврора ЛубосКиїв, 30 вересня, 18:00, ПостПлейТеатр
Цей твір - коментар до новин, з яких ми дізнаємось, що якісь далекі мігранти помирають в морі, а також спроба спроба перенести ці далекі-близькі образи у нашу повсякденність. Час від часу ми чуємо про втрати, смерті знайомих чи незнайомих в умових гібридної війни і умовного миру, і налаштовуємо свій власний душевний фільтр або на сприйняття, або на відторгнення цієї інформації. Мігранти і заможні "білі люди", ті хто вижив і ті хто просто живе - всі вони й кожен мають право на власну історію.
КВИТКИ КИЇВ +380992610144; +380934821754
Проект Янка РУДЗКА: БАГАТОГОЛОССЯЙоанна Ленсьєровська та Януш Орлик.Дніпро, 21 вересня, 19:00, Театр Драми і комедіїКиїв, 1 жовтня, 19:00, Молодий театр
Ми зустрічаємось у практиці і практикуємо зустрічі. Танцюючи на плечах предків, ми занурюємось у сучасність. І змінюємо майбутнє.
Вистава «Багатоголосся» є творчим продовженням проекту, що відбувся весною 2016 року в бразильському Сальвадоре де Баїя. Джерелом натхнення для нього стало несподіване відкриття таланту Янки Рудзької (1916-2008) — польської танцівниці, яка 1956-го року приїхала до Ель-Сальвадору, щоб керувати новаторською на той час Школою танцю. Досі невідома в Польщі, Янка Рудзька вважається однією з найважливіших фігур бразильського сучасного танцю — вона першою об’єднала традицію сучасного танцю з одного боку та місцеву культуру з афро-бразильським корінням з іншого.
КВИТКИ ДНІПРОКВИТКИ КИЇВ
“Батай і світанок нових днів”Автор сценарію і режисер: Славомир Кравчинскі
Хореографія: Анна Годовска Дніпро, 22 вересня, 19:00, Театр Драми і комедії
Київ, 2 жовтня, 19:00, Молодий театр
Яким може бути подорож до неможливого? Шість танцюристів в гострому світі Джорджа Батая, французького філософа і критика сучасної культури.
Батай кидає нам виклик. Він веде нас в місця, де «всі бурхливі емоції зливаються в одну». Його парадоксальна філософія вказує на танець з тихим жестом. Коли ми танцюємо, ми виявляємо жах і нові простори, приховані в його глибині.
Коли ми танцюємо, ми стрибаємо в порожнечу і виявляємо сміх. Коли ми танцюємо, ми занурюємося в темну загадку еротики, поки не зустрінемо «світ свята, царів і богів». Танець стає випробуванням суверенітету, висловлюючи як матеріальну, так і невловимі унікальну драматичну природу думок. Батай і його ключове питання: чи можемо ми стати заново?
Підготовлено Фондом художніх станцій Грайне Кульчиком
ко-продюсер: 20-й Міжнародний фестиваль театру танцю / Центр культури в Любліні, Body / Mind Foundation
Розроблено в рамках стипендії, яка присуджується Міністерством культури і національної спадщини. Партнер проекту: Аня Кучіньска
КВИТКИ ДНІПРОКВИТКИ КИЇВ
"Stalking Paradise"Концепція і хореографія: Кюлі Роосна (Külli Roosna), Кеннет Флак (Kenneth Flak)Дніпро, 23 вересня, 19:00, Міський палац дітей та юнацтва
Нехай вони будуть безпорадні, як діти, бо слабкість - велика річ, а сила - ніщо. Коли людина тільки що народилась, вона слабка і гнучка, коли вона вмирає, вона важка і не чутлива. Коли дерево росте, воно ніжне і гнучке, але коли воно сухе і важке, воно вмирає. Твердість і сила - компаньйони смерті. Прагнення і слабкість - це вираз свіжості буття. Тому що те, що застигло, вже ніколи не переможе. - Сталкер, Тарковський
Ви дійсно хочете, щоб ваші найглибші бажання збулися?
У Stalking Paradise естоно-норвезький хореограф Duo Roosna & Flak досліджує труднощі віри разом з танцюристами Люблінського театру танцю і фізичної студії. У що ми віримо? Чому ми віримо в те, що робимо? Як важко дійсно співіснувати для різних переконань?
У виконанні різні елементи віри досліджуються і беруться під сумнів через рух, звуки і тексти: догматизм, потік, зміна, стабільність, пристосованість. На якій підставі ми приймаємо наші рішення? Чи діємо ми, щоб задовольнити групову норму, або ми діємо від справжньої індивідуальної переконаності? Як ми можемо дізнатися різницю між ними - чи існує навіть фундаментальна відмінність?
КВИТКИ ДНІПРО
ПЛАТФОРМА СУЧАСНОГО ТАНЦЮ.Дніпро, 20 вересня, 19:00, Міський палац дітей та юнацтва
Сучасне танцювально-перформативне мистецтво Дніпропетровщини – явище досить цікаве. Цікаве тим, що в одному фізичному та інформаційному просторі співіснують ідейно різні течії. Ці течії, роботи, хореографи проявляються впевненими креативними івентами, які збирають навколо себе глядацьке поле неординарних, прогресивно мислячих особистостей.
В цей вечір приймуть участь: Школа сучасної хореографії «A.T.Dance» (керівник Альона Таслицька),
Breaze Dance Theatre (керівник Марія Кондратьєва),
Театр-школа сучасного танцю «Potoki» (керівник Олена Будницька),
Хореографічний ансамбль «Асорті» (хореограф Наталія Кулаковська),
Bomond Dance Company (керівник Дмитро Горошко),
Motion Mode Dance Theatre (керівник Тамара Максименко),
Студія сучасної хореографії Z13 (керівник Альона Нємцова),
Kitsch Dance Studio (хореограф Олександра Жилка), а також
незалежні хореографи Анатолій Ляскало, Анна Красовська, Анастасія Кузьмічьова.
КВИТКИ ДНІПРО
“Ми там, де нам зручно”, Dnepr Modern Ballet
Дніпро, 21 вересня, 19:00, Театр Драми і комедії
Ми задаємо питання:
«Чи відчуваєте Ви себе щасливими на даний момент?»
«Чи все Вас влаштовує у Вашому житті зараз?»
«Ви все ще чекаєте певного моменту, коли все стане по-іншому?»
Ідея вистави полягає в тому, що не потрібно намагатися врятувати людей, їм зручно знаходиться там, де вони знаходяться.
КВИТКИ ДНІПРО
"#БУЛОББАЖАННЯ" DNIPRO BODY PROJECT
Дніпро, 22 вересня, 19:00, Театр Драми і комедії
#булоббажання - це проста і близька нам ідея, реалізована в межах сучасної хореографії та фізичного театру, де задоволення глядача і виконавців однаково важливі.
Ми розкриваємо тему самоврядування як можливості проявляти свободу волі, діяти свідомо і цілеспрямовано.
Ми говоримо про відповідальність кожного бути ініціативним, аби створювати життя, що не трапляється з нами, а стає результатом власного вибору.
Ця робота з'явилася завдяки тому, що ми відчуваємо необхідність і сили змінювати суспільство через сучасне мистецтво, починаючи з себе тут і зараз.
Автори сценарію, режисери, хореографи і танцівники: Марія Кондратьєва, Дар’я Кесслер, Максим Матвєєв, Наталія Кулаковська, Альона Таслицька, Анастасія Кузьмічьова, Данило Бєлкін, Юлія Палямяр, Ірина Пилипенко, Олександра Литвин.
Куратор проекту: Данило Бєлкін.
Музика, ремікси, живе виконання.
КВИТКИ ДНІПРО
"Анігіляція"Ярослав Кайнар, Totem Dance GroupКиїв, 1 жовтня, 19:00, Молодий Театр
Що якщо істота здатна бути відкритою і максимально чутливою до інформації, яка надходить до неї з зовнішнього середовища? Будь-то світло, звук, хвиля, запах страху, пульсацію ДНК, смак ультрафіолету.
Що якщо воно здатне приймати в себе і відображати той же час?
КВИТКИ КИЇВ
СОС (сповіщення осмислені спекуляції). Buchok Art Family, хореограф Олександр АндріяшкінКиїв, 2 жовтня, 19:00, Молодий Театр
- Скажи, наша історія вже померла?
- Знаєш, те, що не є істиною в сьогоденні, не стане нею і в майбутньому
Метафора «життя як танець» не нова, але від цього не менш цікава.
На сцені двоє. Звичайні городяни. Чоловік і Жінка, що потонули в концепціях і забули, чим правильний танець відрізняється від
їхнього власного. Трохи втомлені, але готові. І якщо не до всього, то хоча б до цієї вистави. «Тобі не здається, що ми приречені на мистецтво ..»
Визнаючи, що знаходяться на сцені, вони намагаються пробратися до глядача і до себе. Крізь велику кількість тексту, буквально розкиданого навколо, і танцю, якому теж треба знайти своє місце. На сцені і в житті.
На сцені як в житті?
«Ти хочеш танцювати зі мною чи (тільки) з усім світом ..»
«Показати тобі справжню спекуляцію?»
Але щоб зробити це, їм доведеться багато говорити. І багато рухатися. Посилаючи в зал глядачам і один одному свої заготовлені і спекулятивні сигнали SOS.
У виставі звучить музика: Рихарда Вагнера, Едварда Грига, Рихарда Штрауса, Bohren & Der Club of Gore.
КВИТКИ КИЇВ
15 і 16 вересня ПостПлей Театр знову актуалізує "кримське питання", звертаючись до своєї особистої пам'яті.
У цій виставі два реальних персонажа: Антон Овчінніков, зі своєю цілком реальною ідеєю велоподорожі по Криму і Галина Джикаева, для якої, через переслідування з боку ФСБ РФ, в'їзд до Криму виявився назавжди закритий, зустрічаються в просторі театру, і за допомогою мультимедійних засобів і сторітеллінга поділяють з глядачем свої спогади, емоції і надії. А ще, можливо - мрії.
При цьому глядач протягом всієї вистави не просто робить віртуальну подорож по півострову в супроводі двох героїв з абсолютно протилежними точками зору, а й виявляється на годину повністю відрізаним від світу на абсолютно реальному острові чужих життів.
КВИТКИ
22 жовтня, 20:00Київ, Сцена 6 (вул. Васильківська, 1)Свідомість (Під)A L P H AХореографи: Богдан Кириленко та Владислав Детюченко
«n’Era Dance Group» (NDG) - це молода і перспективна, незалежна танцювальна трупа.
У своїй творчій діяльності NDG досліджує актуальні проблеми сучасності через рух та голос. У своїх виставах хореографи аналізують питання психологічного і соціального характеру. Глядач стає свідком і навіть учасником дослідження, маючи нагоду робити власні висновки.
Художніми керівниками «n’Era Dance Group» є Владислав Детюченко та Богдан Кириленко. Як постановники вони дебютували у квітні 2016-го року на Міжнародному фестивалі сучасного танцтеатру «Zelyonka Fest 1.6» у місті Києві у рамках конкурсу молодих хореографів з дуетною роботою «Свідомість(під)». Ідея роботи базувалася на питанні взаємодії свідомості та підсвідомості людини , їх впливу на особистість. Експертна комісія конкурсу, що складалася з хореографів Великої Британії, Литви та Іспанії, нагородила постановку «Свідомість(під)» першою премією конкурсу.
«Свідомість(Під)» - творче дослідження взаємодії свідомості та підсвідомості людини, результатом якого є дует у жанрі фізичного театру. Ідея роботи базується на Фрейдівській структурній моделі психіки людини: «Воно», «Я» та «Над Я», в якій «Я», в певних життєвих ситуаціях, обирає між першим і другим, між базовими потребами та морально-етичними нормами.
Сучасний хореографічний одноактний спектакль “A L P H A” торкається теми превалювання у соціальній ієрархії. Цілком імовірно, що прагнення до лідерства зародилося одночасно з появою соціальних груп і відтоді виражається в різних формах. Заглиблюючись у психологію людини, можна сказати, що вона, як індивідуум усіма силами намагається довести свою значимість в суспільстві. Можливо, це і є головний мотив досягнення лідерських позицій у соціумі?